Këshilla/Blog

Dlovely 11.10.2019

Pershendetje,
Po ju shkruaj rreth nje teme qe mund te duket paksa klishe dhe jo fort e rendesishme, por e verteta eshte se se fundmi ka ndikuar shume keq ne shendetin tim mendor. Momentalisht kam akne dhe me duken shume problematike duke qene se nuk kam pasur ndonjehere kaq shume dhe per kaq kohe te gjate (relativisht 2 muaj). Kam pasur disa breakouts ndonjehere nje muaj por jo problematike. Ju lutem me ndihmoni me ndonje keshille, por evitoni shprehjen: “Jane te moshes ikin vete”
Thank you in advance.

  1. Dr. Adelina Nikolla thotë:

    Pershendetje ne lidhje me shqetesimin tuaj do ju keshilloja te benit nje konsult me mjekun specialist Dermatolog per te pare natyren e ketyre akneve dhe mjekimin e duhur nese do jete nevoja. Ate vertet mund te jene te moshesh por gjithsesi e kane 1 shkak. Zakonisht vijn nga ndryshimet hormonale te femrat ne kete moshe qe normalisht duhet mbajtur nen kontroll. Mund tju duhet edhe nje konsult me mjekun specialist Obsteter-Gjinekolog per te pare keto nivele hormonesh. Mundohuni te jeni pak me e qete dhe te mesoheni te bashkjetoni me keto akne per pak kohe sa te stabilizohen,por mos i jepni me shume rendesi sec kane sa tju prishin cilesin e dites.
    Ju uroj dite te mbare.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.