Këshilla/Blog

Amira 06.05.2020

Jam ne moshen 42 vjeqe mirpo ciklin e fundit me jan vonuar 10 dit kuresen heren tjeter prap afer 10 dite me jan vonuar ama kam pas veq nje dit gjakderdhje athua eshte naj qrregullim hormonal apo jam ne kohen e menopauzez edhe testin ekam ber me ka dal negative athua qka mundet me qen te lutem mu pergjigjeni

 1. Dr. Elinda Gjata thotë:

  Pershendetje. Mbi te 40tat, sidomos ne periudha te ngarkuara me stres (termeti, pandemia ekonomia etj), mund te shfaqen çregullime cikli. Nese jane episode te izoluara (1-2 here, me pas rregullohen), nuk mendoj se eshte per t’u shqetesuar. Kur te keni kontrollin e radhes te gjinekologu, mund ta konsultoni me te. Nese perseriten ne vazhdimesi, kjo mund te jete tregues i nje cregullimi qe duhet konsideruar. Nuk mund ta them nese jeni ne prag te menopauzes apo jo, kjo ngelet per t’u konfirmuar. Gjithe te mirat.

 2. Era thotë:

  Jam 42 vjeq dy vjet martuar nuk kam femije me kane dale tubat e bllokuar kam 3muaj po Marr Dikirogen dhe Bio -Dh period E fundit I kisha me date 21 gjithmone me vijme dy dite para tani akoma sme kane ardhur a eshte nga ilaqet qe po marr apo ka ndojne shanc te ngel me tuba te bllokuar flm

  1. Nuk Je Vetem thotë:

   Pershendetje,

   Te falenderoj qe na ke kontaktuar. Te lutem shkruaje komentin tend ne rubriken Pyetje/ Bej pyetjen tende ne menyre qe te merrni nje pergjigje nga nje prej eksperteve. Gjithe te mirat.

   Stafi Nuk Je Vetem

Lini një Përgjigje te Era Anuloje përgjigjen

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.