Këshilla/Blog

F 30.09.2019

Muajin e kaluar kam bere mardheniee dy dite masi me kaa kaluar ciklii por i dashuri im eshte derdhurr brenda mejee pa dashjee kam pire pilulen emergjente 72 oreshe pas nje jave me kan ardhur meustracione qe duhet te me vinin pas 20 e diqka ditesh dmth kam pasur 2 here cikel brenda 1 muaji nje dit kam ndjerr kokdhimbje maramendje dhe me qonte per te kthyerr dhe barku me ishte fryer me dhimtee shume ne anen e majte me pas me kan ardhurr mestruacione ne daten qe i kishaa por tanii barku me rin i fryer nuk e kam pasur asnjiher keshtu kam bere 2-3 teste me kan dal negativ qka mundem me pas a mundet me kon shtatzane apo qkaa apo me kan fryer pilulat emergjente apo mardhenia e rregullt ju lutem pergjigjuni????????????????

 1. Dr. Adelina Nikolla thotë:

  Pershendetje ne lidhje me shqetesimin tuaj keto shqetesime vijne dhe nga kontraceptivet e urgjences keshtu qe nuk keni pse te shqetesoheni. Persa i perket ciklit eshte normale qe tju vijne 2 here brenda muajit se stimulohen nga kontraceptivet hormonet. Persa i perket shtatzanise perderisa testet ju kane dale negative nuk keni pse te shqetesoheni. Mund te beni nje konsult me mjekun specialist Obsteter-Gjinekolog per tu qetesuar.
  Ju uroj dite te mbare.

 2. I paemër thotë:

  Mos u shqeteso te njejtin rast kam pasur edhe un muajin e kaluar por cikli me erdhi me date normale perseri si zakonisht,nuk ma mer mendja qe je shtatezene.

 3. F thotë:

  Ju faleminderit shumee sot e kam bere serisht testin me ka dal negativv tani me 13 jam duke e pritur ciklit por problemi eshte se barku me rin i fryer nuk e di disa me kan thene e ke nga mardheniaa e rregullt dhe je zgjanuar ne barke sot me mundon pak barku sikur me kafshon brenda diqka… nuk e di se qfare kam

 4. Fatma thotë:

  Ju faleminderit shumee sot e kam bere serisht testin me ka dal negativv tani me 13 jam duke e pritur ciklit por problemi eshte se barku me rin i fryer nuk e di disa me kan thene e ke nga mardheniaa e rregullt dhe je zgjanuar ne barke sot me mundon pak barku sikur me kafshon brenda diqka… nuk e di se qfare kam

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.