Këshilla/Blog

F 30.09.2019

Muajin e kaluar kam bere mardheniee dy dite masi me kaa kaluar ciklii por i dashuri im eshte derdhurr brenda mejee pa dashjee kam pire pilulen emergjente 72 oreshe pas nje jave me kan ardhur meustracione qe duhet te me vinin pas 20 e diqka ditesh dmth kam pasur 2 here cikel brenda 1 muaji nje dit kam ndjerr kokdhimbje maramendje dhe me qonte per te kthyerr dhe barku me ishte fryer me dhimtee shume ne anen e majte me pas me kan ardhurr mestruacione ne daten qe i kishaa por tanii barku me rin i fryer nuk e kam pasur asnjiher keshtu kam bere 2-3 teste me kan dal negativ qka mundem me pas a mundet me kon shtatzane apo qkaa apo me kan fryer pilulat emergjente apo mardhenia e rregullt ju lutem pergjigjuni????????????????

 1. Dr. Adelina Nikolla thotë:

  Pershendetje ne lidhje me shqetesimin tuaj keto shqetesime vijne dhe nga kontraceptivet e urgjences keshtu qe nuk keni pse te shqetesoheni. Persa i perket ciklit eshte normale qe tju vijne 2 here brenda muajit se stimulohen nga kontraceptivet hormonet. Persa i perket shtatzanise perderisa testet ju kane dale negative nuk keni pse te shqetesoheni. Mund te beni nje konsult me mjekun specialist Obsteter-Gjinekolog per tu qetesuar.
  Ju uroj dite te mbare.

 2. I paemër thotë:

  Mos u shqeteso te njejtin rast kam pasur edhe un muajin e kaluar por cikli me erdhi me date normale perseri si zakonisht,nuk ma mer mendja qe je shtatezene.

 3. F thotë:

  Ju faleminderit shumee sot e kam bere serisht testin me ka dal negativv tani me 13 jam duke e pritur ciklit por problemi eshte se barku me rin i fryer nuk e di disa me kan thene e ke nga mardheniaa e rregullt dhe je zgjanuar ne barke sot me mundon pak barku sikur me kafshon brenda diqka… nuk e di se qfare kam

 4. Fatma thotë:

  Ju faleminderit shumee sot e kam bere serisht testin me ka dal negativv tani me 13 jam duke e pritur ciklit por problemi eshte se barku me rin i fryer nuk e di disa me kan thene e ke nga mardheniaa e rregullt dhe je zgjanuar ne barke sot me mundon pak barku sikur me kafshon brenda diqka… nuk e di se qfare kam

Lini një Përgjigje te Dr. Adelina Nikolla Anuloje përgjigjen

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.