Këshilla/Blog

harabeli 17.10.2019

nuk ndjej me asgje . kjo ka filluar kur isha 14 vjec dikush me perdhunoi por e kalova tani jam 16 vjec ndonjiher merzitem per kto qe me ndodhen se isha shum e vogel por jam treguar e forte . tani jetoj me mamin me do shum por i duhet te punoj gjat gjith kohes per mua . u dashurova me nje djal . gjithmon kam menduar qe dikush do ma japi ate ngrotsi qe meritoj te ken vemendjen te une . kte gje e prisja nga nji mashkull por ndoshta jam gabim te gjith meshkujt jan perfitues duan vetem te kryejn mardhenie as ste degjojn asgje . te gjith me thojn se kte mendim e kam se babi me braktisi kur isha 14 duke e quajtur mamin tim kurv por mami eshte heroina eshte ai lloj njeriu qe kurr zdo mundem ta arrij . dua te vet vritem do ti shkruaj mamit nje leter ti them me fal ajo eshte e fort ja del dhe pa mua barr jam per te se dua me kte jet gjithshka eshte pa ndjenj sado te qesh gjithmon do kem nji motiv te qaj pse duhet ta jetoj kte jet te keqe kur fillon e kupton fundin pse te kaloj nje dit me shum ktu me kta njerez te shtirur pse spo gjej dot nje qellim qe te zgjohem nsr

  1. Ana thotë:

    perse vajzee perse jam vet nene jepi vetes kohe, asgje tjt do ta shohesh sa dite te bukura do kesh moos e mendo fundin tend, jeta eshte gjithemooone e bukur kur rritesh me eren e nenes, mendo per mundin edhe sakrificat e nenes tende, ti je forca drita e syve per te, kam vet vajze, jam vet nene jeta ka uljet edhe ngitjet e veta. TI je oksgjen per ate nk je penges ta siguroj une.,, Nena edhe piken e fundit te gjakut e jep per femijen e saj me te mirat e botes te uroj. nese e do nenen tende nese eshte gjithcka per ty gjeje force tek ajo edhe perballo jeten do ja dalesh do ta shohesh se je ende e vogel, me kalimin e viteve do kuptosh shuuume gjera., shpresoj te reflektosh edhe te buzeqeshesh gjithemone vuajta te bene te forte te perballosh sfidat e jetes. te pershendes nga gr Ana

  2. Ema thotë:

    Zemer je shume e vogel nuk mund ti japesh ende nje kuptim te mirefillte jetes. Ne kete moshe qe ke ti mendo te studiosh ate ca deshiron, te vazhdosh studimet ndoshta jashte shtetit. Thurr endrra per veten tende jo te mendosh fundin kur ti akoma se ke nisur ta jetosh jeten . Sa gjera te bukura ka jeta, do mbarosh shkollen, do nisesh nje pune, do ndihesh e rendesishme … do martohesh me vone, do besh nje femije … do thuash sa e bukur qenka jeta … momente te veshtira ka cdo njeri ndaj digji ne mendjen tende te gjitha mendimet e keqija. Zgjohu neser duke qeshur !!! Te perqafoj

  3. klr thotë:

    Pershendetje,shiko dhe un jm pak a shm ne moshen tende dhe te kuptoj ne nje fare menyre .Kam kaluar dhe un caste te veshtira ku asnijerit nuk mund tja thoja dhe ka pas raste ku as nij nk me kuptonte kur flisja.Mbase jemi ne adoleshentet e atille qe me ndojm kaq shm pr vetvrasjen por shiko TI je e vogel je e perdhunuar dhe mendon se je barre tek mami.Nese mami nuk ta ka permen asnjehere nk ke pse ben gabim dhe e men don plus ti ketu po thua se babai jot e ka quajtur nenen tende kurv dhe e ka larguar pa meo njeher po mami sa po vuan?vendose pak veten ne poziten e asaj dhe mendo se si ajo lodhet 8 ore e me shume per tju ushqyer mendo se si e ka perjetuar ajo ndarjen nga burri qe e donte kaq vite sesa ka vuajtur me gjith keto ndarje dhe rezultati te ishte fatal nese nuk mendon per veten vazhdoje jeten per hir te mamit qe djersa dhe lotet e saj mos te shkojn kot beje krenare qe lotet e rradhes mos te jene per vdekjen tende por per diplomimin tend.E di se nuk eshte e lehte por e tille esht jeta her ka ulje here ka zbritje ti thjesht duhet te jesh e duruar!!Shpresoj tket pas vler sadopak kjo keshille e dashur dhe mos harro dhe un km nene dhe un bej gabime flas duke u nisur nga vetja!XOXO

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.