Këshilla/Blog

Ela 06.05.2020

Prsh dt.5.5.2020
Prsh dokotorresh shpresoj te jeni mir doja tiu beja nje pyetje un jam 18 vjec jam e virgjer ndonjer kur shoh vaginen duket si e hapur pastaj e vogel a esht nrm kjo ….njeren ane e kam pak si te fryer ndonjeher edhe normale..se fundmi kam vene re edhe sekrecione ngjyre si te verdhe te pak si te erret a esht prb shqetesues
Ju lutem me ktheni nje prgj

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Ashtu sic nuk ka dy sy njelloj, ashtu nuk ka dhe 2 vagina njelloj. Variacionet anatomike jane te shumta. Nuk ka asgje qe nuk shkon po qe se nuk k simetri perfekte. Sekrecionet mund te jene lidhura me dite te caktuara te muajit (te ciklit menstrual hormonal), dhe nuk mendoj se jane shqetesuese. Por nese shtohen, apo mbivendosen shenja te tjera si kruarje, djegie, dhimbje etj, mund te jene shenja infeksioni te thjeshte, qe mund te kete nevoje per mjekim. Ju uroj nje dite te mbare.

  2. I paemër thotë:

    pershendetje jam 22 vjeq dhe dua te mbetem shtatezan por kam pas perjoda me qrregullime bera nje vizit te gjinokologu dhe me dha ilaqe pas si piva ilaqet me erdhen ato mund te ngel shtatezan pasi mu rregulluan perjodat

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.