Këshilla/Blog

A 04.09.2019

Përshëndetje a mundet bëhem synet në moshën 22 vjeçe dhe më ndimon bërja synet në ejakulimin e parakohshëm sepse unë ejakuloj shpejt ,kam lexuar që penisi kur bëhet synet humbet 1 pjes të lëkurës dhe nuk është më i ndjeshëm si më para

 1. Geraldi thotë:

  Kujdes se ca kerkon. Une jam per vete 23 vjec dhe u bera synet vitin e kaluar. Eshte e vertete qe humbet ndjeshmeri por beja vetes kete pyetje: A jam gati te humbas 30-50% te ndjeshmerise qe kam thjesht per ta luftuar kete problem?
  Nqs behesh kujdes kur zgjedh stilin e synetit sepse ka stile qe heqin te tere lekuren e lafshes dhe nuk lene asgje. Kerkoji mjekut te te leri frenulumin pa prekur dhe te te lere dhe pjese te lafshes se brendshme(inner foreskin) pa prekur. Perndryshe do humbasesh sh ndjeshmeri.
  Nuk eshte problem per ata qe jane bere synet qe te vegjel se se dine se ca po humbin po ti qe do behesh i rritur mund te te duket skandal pas ca kohesh.

 2. I paemër thotë:

  te ndihmon por ki kujdes se mund te humbasesh me shume ndjeshmeri sec e mendon. nqs behesh thuaji doktorit te ta leri frenulumin pa prekur te pakten.

 3. Unë thotë:

  Shumë faleminderit për mendimin do jem i kujdesshëm kur ta bëj atë gjë po ka rëndësi që të jap efekt me zjatjen e kohës në mardhënje sepse ajo gjë më shqetson shumë për momentin .

 4. Dr. Adelina Nikolla thotë:

  Pershendetje,
  Ne lidhje me pyetjen tuaj do ju thoja qe mund te beheni synet ne cdo moshe dhe nuk sjell asnje problem. Eshte e vertet se me berjen e synetit ul pak ndjeshmerine dhe sjell nje ejakulim me te vonshem,por qe gjithmon ne varesi te organizmit.
  Ju uroj dite te mbare!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.