Këshilla/Blog

Era 21.01.2020

Pershendetje! Kam nje anetar te familjes i cili qesh pa ndonje arsyeje si eshte duke ndejt me se miri qesh ose behet nervoz pa arsyeje qfar mund te jet

  1. MSc. Sokol Kosta thotë:

    Përshëndetje. Lidhur me shqetesimin tuaj mund te kete pergjigje të ndryshme, psh. Mund te behet fjale per nje çrregullim humori ose nga ana tjeter për diçka organike e cila kerkon disa ekzaminime te metejshme. Ose fare mire mund te jete fillimi I nje çrregullimi progresiv mendor (shkeputje me realitetin etj). Por mund te mos jete asgje nga keto prandaj me e mira do te ishte te behej nje konsulte “live” te psikiatri I cili do te mundesonte nje diagnostikim me te sakte. E rendesishme do te ishte te dihej kur kane filluar keto simptoma, sa te shpeshta janë, kur ndodhin zakonisht etj. A eshte personi normal ne situtata te tjera, ka shenja agresiviteti apo lodhje, a eshte I shperqendruar dhe mbi te gjitha cfare moshe ka? Megjithate nese deshiron te komunikosh ne kete faqe serish per kete shqetesim je I mirëpritur gjithmone duke sjelle disa te dhena shtese, qe te kuptojme dicka me shume. Gjithe te mirat.

  2. Era thotë:

    Po eshte ne moshen 18 vjeqe dhe nuk i ndodh shpesh ama ka humbje te kontrollit i humb kontrolli vepron diqka por se din se qka po vepron

  3. Kristi A thotë:

    Edhe djalit tim 5 vjec i ndodh kjo , sa keq ndihem i zgjat 2 a3 min ,vetem kur te ndaloje vete se eshte e pa mundur ta ndalosh . Me kane thene qe eshte me spekter te Autizmit , o zot them a do dalim ndonjeher nga kjo gjendje ??! ????????

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.