Këshilla/Blog

Ela 13.10.2020

Pershendetje doktoresh. Kam kryer nje abort me medikamente ne javen e 6 te shtatzanis. Ne daten 11 shtator 2020 .Pata hemoragji dhimbje temp qe nuk zgjati shum 37.2° te gjitha kto qe jan normale shpresoj dhe pas 1 jave cikli mu nderpre per 4 dite dhe qe nga ajo dite sot data 13 tetor nuk me eshte nderprer fare vetem se gjakrrjedhja nuk me zgjat vazhdushem por me intervale kohe gjat dites. Ka momente qe sndodh fare ka momente qe e ndjej vrullshem rrjedhjen dhe shkoj ne tualet . Me par gjaku ishte kaf i trrash. Tani prej ndoshta pak me teper se 1 jav eshte i kuq i paster por me copa te mpiksura te erreta. Ndihem ndonjeher e lodhur dhe me xhiron koka dua te shtrihem sa te mar pak veten ne kohe minuti. Jo gjithmon por me ka ndodh 4 her kjo gje. Ju lutem me ktheni nje pergjigje.

  1. sara thotë:

    E njejta gje me ndodh dhe mua qe kam pasur aborit ne javen 11 por cikli me zgjati 5 dit dhe ende cuditem kam ende dhimbje e fryrje gjoksi dhe ndjesi per te perzierash dhe marje mendesh ndoshta jan kaluese

  2. Ana thotë:

    Jo e njenta gje nuk eshte, sepse une kam mbi nje muaj qe nuk po me derprihen. Ndersa ty te erdhen vetem 5 dite. Kto simptomat nuk duhet ti kesh me se jan shenjat e shtatzanis. Une nuk i kam me. Plus e ke ber ne javen e 11 te shtatzanis abortin. Me medikament e ke ber? Nese po duhet te besh urgjent kontroll se mund te ndodh qe shtatzania sesht nderprer thjesht ke qen ne rrezik. Mbi 7 jav nuk mund te besh abort me ilace. Vetem me nderhyrje ne spital. Uroj ta maresh veten sa me shpejt.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.