Këshilla/Blog

Shqetesime ne koke 05.09.2022

Pershendetje . Para 2 vitesh papritmas ndjej nje shqetesim ne koke qe nuk gjej fjale per ta pershkruar. Sikur ndjeja rrahje ne koke si e turbullt si e rende sikur dicka nuk funksiononte mire. Me vone me behesh sikur ndjeja si korent ne koke sikur nke dicka me shtregonte por pa dhimbje dhe neqofse ajo vazhdonte shume mbyllja syt dhe nuk duroja dot fare . Shum ndjesi e cuditshme qe nuk pershkruhet . Me filloi frika sikur kam gje te keqe ne koke sikur do vdes etj etj. Bera echo koke me doli mire bera analiza dhe ato mire
Shkova ne psikiatri me dha medikamente per ankthin . Ne fillim asnje permiresim. Shkova ne pune plus ilacet dhe sikur me iku spo e ndjeja më. Puna me ndihmoj shume por avash avash ndjeja prap shqetesime te vogla.Kam 1 vite e gjys me ilace tani kam dozen e ulet shume
Ai shqetesimi gjithmone ekziston ne koken time por kur shtohet e ndjej . Kur fle dhe zgjohem naten prap e ndjej . Nuk e di ca te them më por as vet nuk di ca te besoj . A ka ndonje si ju keshtu apo jam vetwm une ?

  1. hana says:

    Pershendetje te njejtin shqetsim e kam edhe une qe 1 vit por nuk perdor medikamente nganjehere lexilium 3 mg por menyra me e mire eshte me menagju vet dhe vetem me mendime pozitive kalon kjo gjendje vetem duhet pune me veten dhe te besosh ne vete , te uroj sa ma shpejt ta kalosh

  2. Dhimbje koke says:

    Edhe un jam si kam kryer analizat dhe skanerin ne itali dhe me than qe vjen nga stresi por un te ate periudh nuk isha e ngarkuar me stres apo ankth perdora 1 jave nje ilac me pika dhe ps 2 muajve serisht i njejti shqetesim qe vazhdon edhe sot 😑 as un nuk di se cfare te besoj

  3. Anonymous says:

    Edhe une jam ne te njejten situat 😑nuk di cfare te besoj

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.