Këshilla/Blog

Sandra 03.08.2020

Para tri vjete jam diagnostifikuar me ankth trupor. Perdora nje terapi per 6 muaj ( por qe mu desht mi nderpre qe tia filloj ciklit te ivf), ne ivf deshtova dhe te gjitha simpotomat mu kthyet pas nje viti prap shkova ne trajtim me talam
Dhe vitamin b, isha shume mire…. me pask prap ivf prap deshtova.

Tash nga covid jam kthyer ne gjendjen e meparshme. Kam shtrengim gjoksi shpine si muskujt me shtangen, si te mer diqka ne fyt, pastaj dhimbja here eshte ne krahrorin e majt here ne te djathtin, teubullim sysh, tensioni e pulsi levizin…. e te gjitha me rralle. Tahs jam duke perdorur vitamin b1,6,12 , acid folic, q10 , aspirin dhe vitamin c…. si te veproj ju lutem

 1. Ambra thotë:

  Persh, edge mua me leviz tensioni me shkon deri ne 16 NBA ankthi ,kam Martha frome ndjesi te fikti, po kjo si me tpas mbet dicka ne fyt esht torturuese, te lutem mund te mi thuash simptomat e tua , marrjen e fryme e ke me raste apo gjith diten??

 2. Sandra thotë:

  Ambra, marrje frymes kam kohe pas kohe. Psh sot me kapi lukthi si djegesim si panik as vet se di pse…. nuk kisha ngarkese, si shtrengim ne gjoks si se di as vet

 3. Mirela Gokaj thotë:

  Pershendetje !
  Ju falenderoj qe keni shkruar ne rubriken tone . Me sa po kuptoj une ju keni nje problem me crregullimin e ankthit e cila ka neoj te vleresohet me ne thellesi nga nje mjek psikiater dhe ta shoqerosh edhe me seanca psikoterapie. Ju keni shume kohe qe vuani dhe asnjehere nuk keni bere nje terapi te plote dhe te rregullt. Eshte e nevojshme qe te eksplorohen me shume simptomat tuaja dhe kohezgjatja e tyre , shperndarja ne kohe , cfare eshte bere shkak per fillimin e tyre si dhe si ka ndikuar terapia e marre , a ka qene I plote permiresimi apo I pjesshem. Mendoj se duhet ta shqyrtoni ankesen tuaj sa me pare sepse sa me shume thellehet gjendja aq me shume edhe trajtimi veshtiresohet . Per sa I perket terapive me vitamina mendoj se duhet ti perdorni ne periudha kohore te shkurtra dhe jo non stop .

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.