Këshilla/Blog

Anonim 11.07.2022

Pershendetje NJV

Po shikoja lajmet sot me familjen dhe pashe nje lajm qe fliste per sydromen SADS ( Sudden Adult Death Sydromes) dhe u ndodhe me teper te rinjve dhe atyre me histori ne familje dhe atyre qe kane takikardi aritmi
Une kam aritmi dhe sapo e degjova kam nje frike tejmase nuk e di as buke sha dot kam stres sapo e degjova nuk qetesohem dot

 1. admin says:

  Pershendetje e dashur dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Sindromi SADS, per shkak te problemeve te trasheguara te zemres mund te shkakton vdekjen e personave te ri (deri ne 40 vjec).
  Nese ne familjen tende nuk ka histori me probleme te sistemit kardiovaskular nuk ke shkak te shqetesohesh. Por nese vazhdon frika qe ndjene te te shkaktoj ankth, athere mund te beshe nje echo te zemres sa te qetesohesh.
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.