Këshilla/Blog

Arasa 18.09.2020

Pershendetje Stafi me i mir!Un ka 2 vite qe vuaj nga ankthi por kam pasur aq shum siptoma te ndryshme dhe kjo me ka bere teisha shum ne panik tere kohen.Kohet e fundit vej re se kam shum therje poshte gjoksit majte sikur me bllokon per nje moment shum keq,dhe kjo me ben te mendoj per zemren kam shum fiksime ne lidhje me zemren. Doja nje keshilll dhe te dija nga te gjith ato cfare te bejme per ti larguar kto mendime..
Gjithashtu theksoj qe un i kam bere ne fillim gjitha ekzaminimet (analiza apo eko te ndryshme
Ju falenderoj!!

 1. Nuk Je Vetem thotë:

  Pershendetje. Faleminderit qe na ke shkruar. Mund të na tregosh më shumë rreth shqetësimeve të tua, rreth gjërave të tjera në jetën tënde, rreth marrëdhënieve të tua dhe ngjarjeve jetësore që të kanë ndodhur për të kuptuar më mirë sesi shqetësimet e tua mund të lidhen me to.
  Ankthi kerkon kohen e vet dhe trajtim me terapist prandaj dhe te ftojme te flasesh me nje nga Ekspertet e faqes nepermjet chatit te Nuk je vetem. Po te dergoj edhe linkun sesi mund te fillosh chat https://www.youtube.com/watch?v=ZjcLbXs-QxM&ab_channel=FondacioniTogetherAlbania
  Te uroj dite sa me te mbare,
  Stafi i Nuk je vetem

 2. Eda thotë:

  Pershendetje un jam 25vjet dhe vuaj nga mendimet e kqia dhee prej mendimeve po keputem spo kam forcë sdii spo kam vullnet per jett me duket kreit erret skam forc me bo asgje spoo du me dal kerkun vetem ne shpi spo gucoj se vetem podal po keputem spoo kam kenaqesi per asgje me merren ment.. Skam qen keshtu kreit tjerer njeri jam kan a eshte ndokush me keto lloj simptomash a..sado pak tme ndimoje si me largu a si me reagu shum jam keq e teper veshtir e kam keshtuu kam femii dhee spo gucoj askund te dalii dhe me dhimbet femia im porr skam forc un hiqq eresir ju lutem a eshte ndokish keshtu😔

 3. Arasa thotë:

  Faleminderit per pergjigjen dhe ndihmen qe ofroni ateher mua abkthi me ka nisur ne moshen 17 vjecare, dhe ka qen nje gjendje shum e veshtire dhe e pashpjegushme per mua
  Un kam qen tip i ndjeshem cdo gjo apo cdo situate rrethane qe dogjoja apo shikoja krijonte ndjenja merzitje tek un ,psh nese shoqes time i ndodhte nje fatkeqesi e mendoja sikur do me ndodhte dhe mua( dhash nje shembull
  Po plus gjithmone jam tip i qete , por ndjenjat asnjeher nuk i shfaq vetem i mbaj mbrenda meje,nuk shprehesha dikur me askend ..
  Ne shkolle kam qen shum korrekte me mesimet ,mesoja isha njeri qe bashkepunoja dhe ne grup por gjithmone isha vajze me fjale pak, gje qe e cila edhe shoket e shoqet e klases ndonjeher me kritikonin sepse isha nje vajze e urte dhe gjithmone merzitesha , sepse ma thonin ne nje menyre dhe ironike
  Pastaj gjendja ime shendetesore ka ndryshuar shum u mbylla ne vetvete dhe me keq ,qaja merrzitesha derisa kalova ne disa siptoma fizike ose atake paniku qe me ben akoma me keq(dhe me ndihmen e mjekut zbulova qe me kishte nisur te shfaqej ankthi!!!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.