Këshilla/Blog

Dilara 21.02.2021

Jam 33 vjec dhe kan 18 vjet qe me ulje – ngritje po perballoj kete ankth te shpifur qe me ka lodhur sinqerisht. Jam kuruar me barna dhe sa here i pija qetesohesha disi , por kur i lija, pas 6 muajsh fillonin perseri krizat e panikut. Edhe tash jam ne nje situate te tille. Kam probleme me te ushqyerit , madje kam rene shume ne peshe, sepse me duket sikur mbytem kur ha dhe trupin e kam ne gjendje alarmi gjithe kohen. SSRI kam 6 muaj qe i kam lene , sepse nuk dua te jetoj gjithe jeten me barna , jam e fejuar dhe dua te behem nene. Ju lutem me jepni nje keshille si te shpetoj njehere e mire nga kjo gjendje.Respekte!

 1. Eno thotë:

  Pershendetje dilara, uroj tna kaloj Ky ankth, te lutem mund te mi thuash te.gjitha simptomat qe ke ???? Marrje fryme ke ??? Rrahje te forta zemre ? Ne cfare mjekimi ke qene ? Te pershendes

 2. Dilara thotë:

  Pershendetje!Mbajtje fryme kam , rrahje te shpejta zemre dhe ndjesine sikur mbytem , nuk kspercej dot ushqimin, mezi. Nje alarm i papare ne trup dhe naten shpeshherd zgjohem me nje uri per te marre fryme , me nje gjendje sikur jam duke vdekur dhe me dridhet trupi e me rreh zemra shume shpejt. CITALOPRAM kam perdorur me se shumti gjithe keto vite. Te qetesojne ne momentin qe i perdor , por me pas po i le , rikthehet paniku.

 3. Ina thotë:

  Pershendetje dhe un jam qe vuaj nga mendimet e keqiaa por me eshte fikesuar me se shumti zemra kur po kam rrahje t shpeita apo t larta mendoj vetem me te keqen dhe sikur dridhje ndjej a ikeni dhe ju kto mendime t lidhura me zemren qee vetem mendon sende t kqija dhe po te degjoj diqka keq lishtohem dhe zemra rrah fort dhe sikur ther😫😫😫

 4. Dilara thotë:

  Po Ina , i kam. Zemren e kam me se shumti merak. Dhe kur degjoj per vdekje njerezish me duket sikur do te vdes edhe une papritur nga e njejta gje. Edhe probleme me frymemarrjen dhe gelltitjen.Edhe lodhje .Po si mund te ikin keto , nuk e dime , se per te pasur i kemi .

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.