Këshilla/Blog

tringa 07.05.2021

Pershendetje, ka muaj qe vuaj nga crregullimi i ankthit. Ka qene nje nate nje atak paniku i fort dhe prej asaj nate sjom e njejta me alarm panik kam kalu shume periudhe te keqe. Ajo qe desha te pys eshte pse pshm ballkon ku kam dal te marr ajer gjate atij ataku panikut, nata tash kur dal ballkon naten me shkaktojne panik dhe me rrikthehet koke ajo qfare me pate ndodh si traum, naten prej asaj e kom tmerr ankth smudem dal me ec a kalohet kjo dhe si?

 1. Lenc thotë:

  Fiks kshu si ti me ka ndodh edhe mua
  Qe nga ataku par i panikut qe perfundova ne spital qe nga ajo dit e deri me sot sjam mo i njejti jeta ime ka ndryshu 100% kam qen shum shum keq kam kalu simptoma nga me te ndryshmet po me ndimen e zotit edhe me psikolog me ka kalu jam me mir
  Kam pas simptoma ndjesi e te fiket humbje ekulibri errsim sysh dhimbje ne krahun e zemres mendime katastrofike nga me te kqijat dmth shum situat e keqe
  Plus kam pas atake paniku 2 3 her ne jav po me jan largu plotesisht
  Tani jam mir po me ka dal dicka tjeter qe me me frikson koka gati 1 muj qe me. Dhemb perdit me tip krisa qe zgjasin shum pak 1 sekond 2 sekonda pastaj rri ca or ca minuta pastaj prap asi her ne nje vend gati ne gjith koken e shpresoj te ma bej ankthi jo naj smunje tjeter po kshu me. Ankthin jam qetsu shum se kam qen shum keq
  Te leshilloj psikoterapin me psikolog te ndimon
  Shpresoj ta kalojm kto momente te kqija ne jeten ton kurajo
  Ciao

 2. Dr. Mirela Gokaj thotë:

  Pershendetje e dashur
  Perderisa ju keni muaj qe vuani dhe gjendja ka ardhur duke u perkeqesuar, pasi ju nuk arrini dot te beni nje gjume te qete dhe jetoni vazhdimisht me frike se mos perjetoni nje atak paniku .Ne rastin tuaj eshte ulur edhe cilesia juaj e jetes pasi nuk jetoni dot ne gjendje te qete por vazhdimisht je ne pritje te asaj cfare do te ndodh. Ju sugjeroj sa me shpejt qe te filloni nje trajtim dhe te beni nje konsulte tek nje mjek psikiater. Nga ana tjeter do ishte mire qe terapine me medikamente ta shoqeroni edhe me seanca psikoterapie per te dal me shpejt nga gjendja dhe per te kuptuar edhe arsyen se perse ju I keni keto simptoma.

  Gjithe te mirat,
  Mirela

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.