Këshilla/Blog

Ankthi 07.05.2021

Pershendetje po vuaj nga ankthi kam kokdhimbje marramendje harres ndjersitje te duarve te kembeve nuk mund te rri vet me kap panik nuk po mundem me dal nga shtepia nese dal ndonje kafe nuk mund te rri kam marramendje ndjersitem ju lutem ndonje keshill

 1. Une thotë:

  Dhe une fiks si ty, ne keto simptoma me duket vetja si 80 vjecare spo i gezohem dot jetes. Na iku truri
  Po ti ke rrahje te crregullta zemre?

 2. I paemër thotë:

  Po nganjeher po por me shume harrese nuk po e kuptoj pse nuk po ndihem mir

 3. Lenc thotë:

  Ca lloj kokdhimbjesh ke vlla
  Se un kam 9 muj me crregullim ankthit
  Edhe kam kalu lloj lloj simptomash po me jan largu tani kam vetem mendime karastrofike
  Edhe dhimbje koke po asi her ne nje vend tip krizash 2 3 sekondash pastaj 3 4 or mir prap kriz e kshu gjith diten kjo po me merakos pak
  Po do pak kurajo ankthi un e kam kalu me ndimen e zotit edhe me psikolog se kam qen shum keq

 4. ankthi thotë:

  Po nganjeher po vetem po kam harres shume ti a po ke harres gjerat qe i ben i harron?

 5. Ada thotë:

  eshte i gjithi ankth do mbledhur mendja njeher e mire dhe sduhet te jesh tip i ndrojtur te besh ate qe do pa mare parasysh ca mendojne te tjeret ..Une e kam perjetuar vet dhe tani i kam kuptuar arsyet qe me cojne ne ankth ..Pra edhe ti duhet ta degjosh trupin tend ta kuptosh nga te vine keto shqetesime ..E di qe eshte e veshtire se do kohe kjo gje por ta them qe ta rregullosh duhet ta gjesh ku ndodhet problemi.Besoj se me kuptove e dashur uroj te jesh mire.

 6. Bylyre Serjanaj thotë:

  Pershendetje

  Eksperienca jote me ankthin apo panikun duket vertete e dhimbshme per ty dhe te falenderoj qe zgjodhe ta ndaje shqetesimin me ne. Ke specifikuar se te kap paniku, nuk del dot nga shtepia dhe nuk rri dot ne ndonje kafe. A ka situata te tjera qe te kap ankthi, apo vetem ne momentin qe duhet te dalesh nga shtepia dhe je me persona te tjere? Kur te ka filluar per here te pare te kesh ankth apo atake paniku? E lidh dot me ndonje ngjarje te jetes tende? Te lutem identifiko situatat qe te kap ankthi apo paniku. Pasi te identifikosh situatat me shkruaj per mendimet e tua ne ato moment. Cfare je duke menduar para se te kap ankthi? Me shkruaj ne lidhje me keto pyetje dhe ne do te jemi perseri ketu per te te kthyer pergjigje dhe me deshiren per te te ndihmuar.

  Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.