Këshilla/Blog

Ankthi 24.06.2022

Pershendetje,

Ne te gjitha mesazhet qe i kam lexuar deri me tani ne lidhje me Ankthin e kam gjetur veten te shumica e tyre. Me vjen mir qe nuk e ndjejm veten veten, e shpresoj se bashku ta kalojm gjdo gje qe na ben te ndihemi keq. Sidoqoft une i kam disa pytje te cilat doja tja beje ne fakt te gjithve atyre qe e gjejne veten ktu, apo edhe mjekeve nese ndonjeher kan degjuar diqka te tille , dhe me intereson shum mendimi i tyre. Une kisha me heret dhimbje koke, dhe i kam ber shum gjera, te gjitha me dolen mir por sidoqoft ishte nje situat shum e veshtir, sidmos ne fillim kur nuk ke njohuri dhe nuk e din se a ka te bej me ankth apo je vertet i semure. Kjo gje me eshte rikthyer tani prap mbas nje kohe. Simptomat jan keto: une kam dhimbje te kokes, nje dhimbje qe nuk mund ta shpjegoj as vet, nuk eshte qe me dhemb koka gjat gjith kohes por jan disa momente kur papritur me shterngohet koha dhe me duket sikur po ec diqka mbi te. Nganjher e ndjeje sikur po e ndjej qe po kalon gjaku neper koke, diqka shum e quditshme saqe nuk i gjej fjalet e duhura per ta pershkruar. Kjo zgjat pak minuta dhe pastaj qetesohet. Mjeket me kan thene qe ka lidhje me muskujt, jan tensionuar muskujt dhe per kete arsye ndjen dhimbje. Thjeshte doja ta dija a ka pasur ose a ka edhe dikush tjeter diqka te tille, si e ka kaluar, dhe nese ka pasur a i eshte rikthyer prap. Faliminderit per te gjitha pergjigjet:))

  1. anonim says:

    Te njejten gje ndjej dhe une. bera vizita dhe me kan dhene ilace kunder ankthit dhe stresit. ta kuptoj hallin zoti na ndihmoft…

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.