Këshilla/Blog

mendimet ne gjum 06.09.2022

pershendetje mbrem kalova nje faz ne gjum qe me shqeteson shum me para kam pas shum mendime negative shum fare jam munduar ti luftoj pa pritur kam dy dit qe me vjen rrall po me intesitet te ulet jo aq shqetesuase ajo qe me shqeteson mbrem ne gjum mu duk sikur mund te kisha nje djenje te keqe per ti ber keq vajzes po njekohesisht me kujtohet qe nuk bera gje dhe sdoja dhe mandje ndihesha keq me vete ajo qe me shqeteson esht s me rri mendja po sikur ti kem ber gje po sikur te bej veprime te pa kontrrolluashme ne gjum po sikur te filloj te behem e keqe te cmendem? dhe ndihem keq

  1. Anonim says:

    Pershendetje,uroj te jesh mire.Te njejten situate qe ke ti e kam kaluar dhe une vitin e kaluar. Dua te te them qe nuk je e para qe e ke kete frike,shumica e personave ankthioze e kalojne kete(me sa kam lexuar) Une vitin e kaluar e perballova shume shume keq,kisha frike te qendroja zgjuar kur te tjeret flinin sepse mendoja po sikur une te humb kontrollin dhe tju bej keq?!
    Ose te flija para kohe kisha frike se mos me dilte gjumi naten(dhe ndodhte )keto mendime idote filluan te me krijonin probleme fizike,une nga frika e mendimeve te akomuluara ne koken time kisha ethe(edhe pse vere)keputesha,nuk qendroja dot ne kembe,doja njerez,qaja kur isha vetem se mos i beja vetes sime keq.
    Me ndihmen e familjes dhe nisjen e aktiviteteve jetesore mendimet e mia idiote filluan te rralloheshin derisa nuk shfaqeshin me.Por sot une ende e vuaj,une kam frike te shkoj tek nje i aferm per te fjetur,kam frike te ndodhem larg familjes sime ndjehem e pasigurte.Une jam 18 vjece dhe te kuptoj shume mire e kam vuajtur vete????mendoja se isha njeri i keq,kalova ne ekstrem saqe thoja po une me keto mendime qe kam me mire te vdes sesa te lendoj dike te aferm apo kedo.Asnje gje nuk mdodhi kurre dhe nuk besoj se do ndodh.
    Kjo eshte nje frike e jona ndaj njerezve qe ne duam shume,nese ke mundesi bej disa konsulta me psikolog.Une nuk kam mundur per shkak te pamumdesise ekonomike ama kete vit do perpiqem shume qe te kursej disa para dhe te ndiqem nga nje psikolog per te miren eqetesise sime mendore dhe shpirterore????Ti nuk je vetem,ke familjen tende qe jam e bindur te duan shume,qendro sa me pranw tyre,fol me ta,dil,argetohu luaj me vajzen dhe mos ja kushto ditet e tua te shtrenjta disa mendimeve idiote qe duan te na prishin lumturine.Ti na ke dhe ne te gjithe ????????

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.