Këshilla/Blog

Ela 16.11.2022

Kam 5 muaj aferisisht, me mendime negative, rrahje te shpeshta , mprije trupi koke, djegie ne kemb ne putra ne kok. Kam ber disa analiza eko zemre dhe me kan dal mir. Barna skam mar kurr , jam munduar ta kaloj vet.. kam ndjesi te keqe ne stomak sikur do ndodh dicka. Dy muajt e fundit isha mir. Tani kam dy dit sikur menka fillu prap frika sidomos kur vjen darka me fillon zemra me rrah fort dhe aty me fillon frika se mos pesoj dicka. Kam mpirje ne krah kok dhe fytyr kur filloj dhe mendoj keq. Ju lutem ndonje ndihm

 1. Paulo says:

  Pershendetje Ela shpresoj te jesh mir
  Jam 21 vjec edhe kam pas po te njejtat simptoma sikurse ty por gjithcka kalova me vetbesim behu e forte sepse gjithcka do kaloj
  Ne qofte se do mund te ndihmoj me ndonje keshill

 2. Anonymous says:

  Pershendetje si jeni
  Keshtu jam dhe une te gjith me thone qe me kalimin e kohes te kalon dhe pse e dij qe mendimet negative nuk jan te verteta nuk ke rrezik nga mendimet dhe jane si pasoje e ankthit akoma se kam kaluar te gjithin ka raste qe akoma ndjej pak frike shpresoj ta kalojme kete gjendje qe eshte e mundimsbme po seshte e rrezikshme ankthi nuk esht semundje por te tmerron zoti na ndihmofte te gjithve.

 3. Inna says:

  Paula te lutem na jep disa keshilla se si ja ke dal se po dalim menc nga kjo gjendje

 4. Anonymous says:

  Paolo do te isha mirenjohese nese do me ndihmoje pasi jam ne nje gjendje sh te veshtir. Djegia ne trup dhe ne kemb po behet e perditshme dhe kjo gje po me tremb dhe spo me le te mar frym

 5. Rei says:

  Mos e çaj koken fare swpse nuk ke asgj
  Duhet te kesh vetem durim ,edhe une po te njejtat simptoma kam patur edhe e kalova duke ber vrap,shetitje ne natyre edhe ushtrime me frymarrjen
  Nqs do une mund te ndihmoj personalisht per ndo1 keshill ose nje plan dite si ta kalosh ket gjendje
  Ki parasysh qe eshte nje gjendje qe ke per ta kaluar ,edhe rregulli nr 1 eshte durimi

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.