Këshilla/Blog

Elti 12.09.2020

Pershendetje
Vllau im ka tre vite qe vuan nga crregullime neevore, ka disa vite ka perdorur lend narkotike dhe alkol, tani nuk perdor me por esht ne njw gjendje shum te veshtir, nuk ka gjum, fle dy ose tre ore, ka mendime negative, i duket sikur cdo fjal qe i thua ka nje nenkuptm te dyt , mendon vazhdimisht sikur do ndodhi dicka e keqe njerzve qe do, ndjen sikur ka shtrengum ne Zemer dhe dhimbje, ne pamje duket mir por esht i zhytur ne nje bot tjeter her duket sikur ke perball nje femij te friksuar qe se kupton dot realitetin, perdor ilacet citoles 10 dhe respirdal leng, nuk e di a ka nje menyr per tu ber mir, a duhet ti ndrroj ilacet pasi ja marim vet ne farmaci pasi nuk pranon te shkoj ne doktor mendon se ai esht mir i vetdijshem dhe ne jemi gabim se kuptojm,a ka mundesi qe vllau im ta kaloj kte situat dhe nje dit te jet njeri krejt normal, ju lutem me ndihmoni se po vuajm shum te gjith mbas tij

  1. Mirela Gokaj thotë:

    Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruar.
    Fillimisht terapia e marre pa pershkrimin e nje mjeku profesionist te fushes ka disa probleme te cilat perseri ju nuk i zgjidhni dot duke pershkruar gjendjen me nje paragraph. Do ju rekomandoja qe te benit nje vizite psikiatrike per te pare me thelle statusin mental te vellait tuaj. Shumica e perdoruesve te lendeve narkotike kane me vone problem me shendetin mendor ose edhe me pare se te perdorin lende narkotike sin je forme vetemjekimi . fillimisht edhe ne qofte se me terapine e marre ne farmaci vellai juaj ka pas nje permiresime perseri ajo duhet personalizuar sipas nevojave te gjendjes mendore te vellait tuaj. Ne qofte se ai nuk pranon qe te vizitohet ne spital ju mund ta merrni mjekun ne shtepi nqs keni mundesi. Mos mjekimi dhe keq mjekimi kane po te njejtin rezultat ne fund te fundit , vuajtje per ju dhe vellain tuaj.

    Gjithe te mirat,
    Mirela

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.