Këshilla/Blog

Eri 15.09.2020

Pershendetje jam ne ankth prej 1 viti u djanostikova me cregullim ankthi dhe paniku mora medikamente per nje koh shum te shkurter u qetesova tani ka filluar serisht. Me duket sikur do me shfaqet ndonje njeri ndihem i pasigurt dhe sikur do me bej njeri keq me ndodh edhe sikur dk me meren ment edhe ndihem si i trubullt.

 1. Era thotë:

  Është ndjesi kaq negative marrja e mendve të tremb kaq shumë sa nuk mund të ecësh edhe rrugës, mua po ma bën zborin , kam frike te ec edhe rrugës. Sikur më bllokohet edhe truri.

 2. Msc. Dorina Kapaj thotë:

  Pershendetje,
  Te falenderoj qe na ke kontaktuar. Nga pershkrimi yt arrij te kuptoj qe je duke kaluar nje periudhe mjaft te veshitre ku me sa dukesh je duke u ndiher i pasigurte. Do doja te kuptoja me shume per gjendjen tende per te kuptuar se si mund te te vijme ne ndihme. Mund te me tregosh pak me shume mbi natyren e ketyre mendimeve. Kush mendon se pot e perndjek qe do te te bej keq? Sa kohe ke qe i ke nderprere medikamentet? A ke patur me atake paniku pergjate kesaj kohe. Per te biseduar pak me ne detaje per shqetesimin tend te ftoj ne chatin e nukjevetem.al ku mund te ndalemi pak me gjate ose nese deshiron mund te mirepres ketu ne faqe.
  Perzemersisht,
  Dorina

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.