Këshilla/Blog

Albert 29.09.2020

Pershendetje qe 2 vite perdori barna per ankth depresion tash mjeku ma ka zvoglu dozen e seroxat nga 20 ne 10 ama po kam simptoma kogja trana marramendje shqetsim trullosje ndjenj e elektricitetit ne tru a kalojn kto simptoma naj her flm .

 1. Ana thotë:

  Jan mese normale mbas uljes se.dozes dhe kir ti nderpresesh ashtu do ndihesh derisa te bindesh se jan mandimet ato qe na bejn si te perhumbur dhe se ke qen ne efektin e ilacwve dhe te kan mbajt nen kontroll te kan dhen efekt.qetsie . Un u be 2 muaj qe i kam nderprer krejt dhe te njetat shenja kishom marje mendsh te perziera marje fryme qaja por kur mendoj pozitiv sndej asgje nga kto

 2. Ela thotë:

  Përshëndetje ! Eshte kaq vështire te jetosh me ankth . Unë e perjetoj vete prej njee viti, kam kaq shume frike mos vdes , mendoj per femijet, me kap nje frike sa nuk di ta shpjegoj, sikur po me bie te fiket, dridhje trupi, rrahke te shpeshta zemra edhe zemra me dridhet, kam shume frike mos rrezohem. Eshte dicka e brendshme qe te tremb cdo min, mendime pafund negative, sikur jeton ne enderr, nuk di me vjen te qaj nga gjithe kjo dhimbje e brendshme dua te jetoj si gjithe te tjeret

 3. Albert thotë:

  Un u ktheva sod prap ne dozen 20 nuk mujta ma shum me kapi Panik I madh

 4. Dr. Mirela Gokaj - Psikiatre thotë:

  Pershendetje.
  Nqs ju gjate marrjes se terapise keni qene mire dhe nuk keni pasur ankesa keto dy vite qe jeni
  mjekuar athere mjeku juaj ka menduar ta lehtesoj terapine tuaj dhe madje edhe te kaloj ne nje
  faze shkeputje nga mjekimi. Simptomat qe ju po perjetoni ne nje perqindje jane te ndikuara nga
  ulja e dozes se mjekimit dhe keto shqetesime jane kalimtare deri sa jut e mesoheni me dozat e
  reja. Gjithesesi nqs nuk ndiheni mire dhe filloni te keni ankesa te ngjashme me ato qe keni pas
  gjate fillimit te terapise me anksiodepresive ather ju duhet te kontaktoni sa me shpejt me mjekun
  tuaj.
  Faleminderit qe keni shkruar,
  Mirela

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.