Këshilla/Blog

Alone 27.07.2020

Ndihem i pasigurt dhe i bulluar kudo per pamjen time. Une perpiqem t jem i drejte, por askush se kupton kete… dua te jem dhe une i pranueshem ne shoqeri

 1. Bjorni 12 thotë:

  Mos u trishto. Ndonjeher ne njerzve na duhet te jetojme.ate jete qe zoti na caktoi. Pamja fizike nuk eshte shume e rendesishme.. me.beso me mire tmos i vleraosh ato miq qe te shofin ty nga jasht.. vazhdo qendro i sinqerte dhe shpirt mire dhe kurre nuk do humbesh… ki shpresa se nje.dite.ke per te pare sa mire do te jeshe… gjithmon pas shiut del ylberi dhe zoti do te te sjell ty nje ndihme.. qofsh mire!!

 2. I paemër thotë:

  do ndihesh mire me veten tende ne ate moment kur ta kuptosh qe pranimi ne shoqeri nuk eshte per njerzit qe jane vetvetja, te keshilloj te gjesh piken tende te forte dhe te kapesh pas saj, pamja e cdokujt eshte unike dhe e bukur per mendimin tim dhe mos harro nuk je kurre vetem sepse Zoti eshte me ty dhe do kalosh cdo peripeci ne jete. te uroj gkithe te mirat

 3. anonymous thotë:

  Pershendetje, pranimi ne shoqeri me kalimin e viteve do e kuptosh qe nuk ka fare rendsi sepse ajo qe oa vertet rendesi eshte te jesh rehat me veten e pamjen tende. Mos lejo asnje fjale negative te ndaloje te njohesh vlerat e tua dhe te punosh per te arritur me mire. Edhe nqs po kalon momente te veshtira fol me dike sidomos prinderit e tu. Me veshtirsine vjen e lehtesimi dhe Zoti kujdeset me se miri per kete gje dhe te ka krijuar ne nje menyre unike qe ta duash vetveten. Te uroj gjithe te mirat

 4. MSc. Enkel Bulica thotë:

  Pershendetje alone dhe te falenderoj qe na je drejtuar. Nga sa ke shkruar kuptoj se ndihesh i pakuptuar dhe i papranuar nga te tjeret dhe kjo edhe per shkak dhe te pamjes tende. E imagjinoj se sa e veshtire eshte te ndihesh ne kete situate, ndermjet deshires per te qene me te tjeret si i barabarte dhe frikes se te tjeret nuk do te te pranojne sado qe te perpiqesh. A deshiron te flasim me shume? Mund te me pershkruash me ne detaje veshtiresite qe has dhe perjetimet e tua. Une do te jem ketu per te te degjuar.

  Gjithe te mirat
  Enkeli

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.