Këshilla/Blog

Cikli menstrual 11.05.2020

Pershendetje jam 20 vjecare dhe kam problem me ciklin menstrual 2 muaj e gjysem sme kan ardhur fare barku dhe gjinjte me dhembin sikur me kan ardhur , dhe asnjehere sme vijne ne kohe cdoher me vones ju lutem a mund te me keshilloni cka mund tbej nket rast?

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Nese kjo eshte hera e pare qe ndodh, nese nuk keni mardhenie (qe te na duhet te perjashtojme barren), me siguri eshte nga stresi, pranvera, situata etj. Nese e keni ciklin e cregullt, por kete here ka zgjatur me teper, mund te keni vezoret mikrokistike. Secila nga keto qe permenda nuk eshte shqetesuese per shendetin, jeten apo fertilitetin e ardhshem. Gjithsesi , ju keshilloj jete sa me te shendetshme dhe aktive. Nese nuk vijne per tre muaj, duhet te konsultoheni me nje mjek gjinekolog nga afer. Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.