Këshilla/Blog

Anonim 07.03.2022

Prsh para disa muajsh kam qen ne depresion dhe nje nate po bija per te fjetur sa me zuri gjumi u ngrejta direkt me nje shterngim mbrapa koke u nervozova me kapi ankthi spo dija cfar te beja pas 20 minutash dhimbja mu ndal ne sekond dhe sic isha i ngarkuar u mpiva komplet ne te gjith trupin dhe koken pastaj mendova se kaloi u shtriva per te fjetur nuk e kisha me ndjesine e gjumit me rrinte trupi i gjithi bosh. Pas kesaj fillova te kem humbje te ndjesive emocionale te gjumit te shijes. Jm vizituar km marr ilace depresioni thjesht me kan hequr ankthin kam par dhe nje neurolog ai nuk me nxorri gje. Tani u be muaj qe akoma nuk me lodhet njeher koka dhe trupi nuk me kputet per gjum syte nuk i ndjej per gjum thjesht i mbyll dhe flej mezor po ngrehem sikur skm fjetur. Nuk e di cfar eshte kjo gje me ka humb vullnetin per cdo gje dhe kur kam dhimbje koke nuk e ndjej e njej shum pak jo si me pare cdo gje me duket sikur nuk me sjell informacion trupi ne tru. Nuk e di cfar te bej per psikiater jo per neurolog jo cfare eshte se di