Këshilla/Blog

Rita s 05.08.2022

Pershendetje, jam nene e dy femijeve. Femijet jam te moshes 4 vjece dhe 14 muajshe. Jetoj me to dhe me bashkeshortin. Gjate dites femijet jan ne kopesht ndersa une ne pune e dita me pergjithesi shkon e qete ndersa pjesa qe kur marr femijet nga kopshti eshte shume e ngarkuar e vazhdon E atille gjate gjithe nates. Femija i vogel zgjohet sh shpesh e duhet ta ve ne krahe ne gjume,ndersa femija i madh fle rreth ores 23:00-23.30 por naten esgte e qete. Problemi eshte qe e vuaj pa fund pjesen e zgjimeve dhe realisht shnderrohem totalisht, aq shume sa mendoj dhe ti bej keq ndonjehere femijes,i bertas e mezi i kontrollok nervat por kurr nuk kam ngritur dore. Nderkohe gjithashtu me vijn she mendime per ti bere keq vetes. Ne mengjes pendohem shume e ndihem keq per mendimet qe me vijn por ne pergjithsi jam sh e qete ne pjesen tjeter te dites. E ndjej realish qe kam nevoje per ndihme. Nderkohe bashkeshorti me ndihmon sa mundet pervec pjeses se gjumit pasi femijet nuk pranojne ti vendosi ai ne gjume….

 1. admin says:

  Pershendetje Rita dhe faliminderit qe na ke shkruar.
  Nga ajo qe ke shkruar duket se po perjeton Depresion Post Natal, i cili eshte mjaft i shpesht dhe ka gjitha ato simptoma qe ju keni.
  Do ju keshillomin te kerkoni ndihme fillimisht te mjeku familjar apo te gjinkelogu qe ju ka percjellur gjate barres. Deperesioni post natal me marrjan e ilaqeve per nje kohe te shkurter mund te kalohet.
  Ju deshirojme me te te mirat.
  Stafi Nukjevetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.