Këshilla/Blog

Lalala 08.08.2020

pershendetje me falni shume per shqetesimin
Kam nje shoqe qe ka episode depresive dhe mendon per vetevrasje
Ka shume probleme por num mund te kerkoje ndihme te nje psikolog sepse nese do ti thoshte familjes ata sdo ta lejonin te shkonte, plus qe nuk kane mundesi ta paguajne
A mund te me jepni ndonje keshille sesi ti flas ku ka keto lloj episodesh dhe nese ka ndonje menyre ku mund te kontaktoj dhe te marri ndihme nga psikologe pa u dashur te paguaje?
Kam pershtypjen se sdo jete e mundur por gjithesesi faleminderit qe e lexuat
Shpresoje te keni nje dite te bukur

 1. Bjorni 12 thotë:

  Une nuk jam psikolog po gjithesesi…Si fillim ishalla zoti e ndihmon.. qe ta kaloj kete situat sa me shpejte te jet emundur8!!. Se dyti ti shoqe e asaj mundohu ta besh ate te hapet me ty… mundohu ti gjesh problemin qe shqeteson… nqs e gjen fillo ndihmoje duke punuar shume forte rreth zgjidhjes se ketij problemi…coje ne parqe.. lokale… neper sheshe… ose tregoji gjate gjithe kohes histori per te qeshur… nxirre nxirre dhe vetem nxirre jashte ambienteve te mbyllura qe te hap veten.. ishalla zoti ju ndihmon te gjeni nje profesionist dhe mbaroni pune… qofshi mire!!..

 2. Nuk Je Vetem thotë:

  Pershendetje,
  Te falenderojme qe ke zgjedhur Nuk je vetem per te shprehur shqetesimin tend. Duhet te jete e veshtire per ty te shohesh shoqen tende ne kete gjendje dhe e kuptoj nevojen qe ke per ta ndihmuar. Ne raste te tilla duhet ndihme profesionale keshtu qe mund ta referosh qe te futet ne chat ne websitin e Nuk je vetem qe ajo te kontaktoje me nje nga Ekspertet e faqes, ky eshte edhe linku sesi mund te filloje chat https://www.youtube.com/watch?v=ZjcLbXs-QxM&feature=youtu.be
  Eshte shume gje e mire qe ti i ndodhesh prane dhe çfare ti mund te besh eshte ti japesh mundesi qe ajo te flasi hapur rreth mendimeve qe ajo ka, ta degjosh ate pa e gjykuar pasi kjo eshte nje nga gjerat qe ajo ka me shume nevoje.

  Gjithe te mirat,
  Stafi Nuk je vetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.