Këshilla/Blog

Ina 24.06.2020

Kisha dashur te komenton ndonje njeri i cili ka kaluar depresionin dhe ankthin se kemi nevoj per kurajo me esht ber jeta teper e merzitur nuk e di pse me duket se jam duke bartur mbi shpin gjith boten dua ta di ka kaluar kush ket situat te eret apo vetem un po e kaloj 😢

 1. Toni thotë:

  Depresioni eshten shum keq krijon frig nuk bohesh rahat se nin veten mir ki problem dhimbje te trupit kur ti bojesh analizat te dalin mir veten mere met mir knaqu dil me shoqni sa mashum mos ja vno veshin veten Hapy kaluse sa ma shpejt kerkush nuk te kupton pse ki ankesa non stop

 2. pa emer thotë:

  Thjesht kujto qe cdo gje eshte kalimtare dhe lart eshte nje Zot qe eshte me i madh sesa furtuna qe po kalon ti…edhe une po kaloj nje periudhe te tmerrshme por pas ketij rrezimi do te kete nje ringritje te fuqishme qe do te te riktheje buzeqeshjen…e njoh mire depresionin por gjithashtu e njoh mire shpresen dhe e di qe nese nuk e leshon ajo do te beje dicka per ty…lufto,beso dhe behu e forte,jeto. Nese do te qash qaj,merzitu por thjesht mbaj mend qe do te kaloj…perpiqu dhe bej durim…erresira do ike nje dite dhe nese vertet e meriton ateher drita do te rikthehet te ti…eshte thjesht nje sfide kalimtare,prandaj tregoji jetes qe ti mundesh dhe nuk do lejosh kurre te mposhtesh,,,jeta do vazhdoj edhe per ty,edhe per mua,per te gjithe dhe pikerisht ne momentin qe ti mendon se nuk ka me kthim dhe pikerisht kur te gjitha dyert te mbyllen ne fytyre dije se Zoti do te hape nje dere te re per ty…te uroj me te mirat Ina dhe u uroj shendet te gjith atyre qe kalojn gjera te tilla…hajt se me te forte kemi per ty ber…

  1. Toni thotë:

   Edhe une bre jam siklet me dhimbje te fytit sme kalon qe 4 muj sdi qysh ja boj mjeku me thot ki pi stresit se kisha para 2 vite shum stres depresioni me dhimbje lukthit stomakut tash mu ka shfaqen fytin niher hargjova shum pare deri sa pash qe asgj nuk kisha lukth tash me hi apet per fyt po duhen shum pare sdi qysh mija bo a mundesh mem ndimuhe diqka rreth problemit sdi qka me bo naj ndim

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.