Këshilla/Blog

pa emer 03.07.2020

Pershendetje…dua te di nqs takon dike a quhet lidhje…jam 16 po para 2 vitesh takova nje djale qe pelqeja as nuk kisha komunikim fare me te thjesht e takova njeher thjesht sa per te folur[isha e vogel fatkeqesisht nuk kuptoja mir nga keto] dhe mbaroi me kaq…un nuk kisha pretendime me te po fakti qe pervecse e lejoja te me ngacmonte apo qe te hidhte fjale e shikime gjithashtu e takova me vjen te vras veten…u perpoqa ta hiqja fiksimin dhe pak koh me von vjen nje shoqe e me mbush mendjen qe te takoja nje djal tjeter qe me kishte qejf…fola me te e njoha dhe pas disa ditesh i thash qe kisha familjen shkollen pra kisha perparesi te tjera ne jet dhe i dhash fund…e lash pas dore kte qe me ndodhi dhe thjesht vendosa te harroja por fiksimi mu rikthye prap dhe kam shum koh ne depresion…me duket sikur me shajn…para disa muajsh doja te vrisja veten…nuk kam me ke te shprehem dhe nuk dua ta humbas besimin e njerezve te mi…ju lutem me thoni cf te bej..ndergjegja me kerkon qe tu ve nje emer gjith ketyre qe kan ndodh…dua te harroj,ti shoh gjerat me tjeter perspektive dhe pas 2 vitesh ankth te gjej qetesi ne shpirt sepse po vuaj…a me ben e gjith kjo te jem e pavler…a ta konsideroj si dicka stresuese apo si dicka femijesh…ju lutem me ndihmoni sepse ndihem keq…me jepni ndonje keshill cfar duhet te bej un tani dhe cfar vendi duhet ti jap gjith kesaj ne jeten time sepse realisht po ndikon tmerresisht keq tek un e gjith kjo..plsss help mee

 1. Arta. thotë:

  E dashur koha i sheron plaget, lerja kohes dhe gjithqka do te rregullohet, mos i merr gjerat afer zemres. Cfare ka ndodhur ka mbetur ne te kaluren vetem mendo per te ardhmen dhe lutu. Nuk ja vlen te kesh kaq stres dhe mendo per familjen tende. Te mbysesh veten eshte shume e leht cdo kush mund ta bej por te vazhdoj tutje vetem njerzt e fort e bejne. Shpresoj qe do behesh me mire!!!

  1. pa emer thotë:

   Te falenderoj me zemer per keshillen e dashur po ngaqe kam pritshmeri te tjera nga vetja do te doja te pakten t`i vija nje emer kesaj qe ndodhi dhe pavaresisht me lendon apo jo te pakten ta di,sepse nuk jam e qarte per nje periudhe te jetes sime a e kupton…dmth a quhet kjo nje lidhje apo eshte dicka me e vogel,pra thjesht nje takim apo dicka e parendesishme adoleshentesh…eshte thjesht kjo pyetje te ciles une nuk i jap dot nje pergjigje,sepse te them te drejten jam thjesht nje adoleshente qe nuk jam mesuar me keto lloje gjerash…nqs mundesh ti apo dikush tjeter te me jape nje pergjigje per kete qe kerkoj vertet do isha shume mirenjohese sepse mezi po e pres momentin qe te sherohem plotesisht nga kjo dhembje…por gjithsesi shume faleminderit sepse realisht prisja qofte nje pergjgjigje dhe te falenderoj qe kushtove pak nga koha jote per nje mesazh me vlere per mua…edhe une uroj te jesh mire dhe te lutem nqs mundesh te me japesh nje emer per kete qe me ka ndodhur duke u bazuar ne ato qe kuptove me lart ose ne pervoja tuat…sepse realisht kaq eshte e gjitha ajo qe me ka ndodhur dhe besoj se mund te jete e lehte per ta kuptuar dhe per ta gjykuar perderisa i kam thene te gjitha me detaje…sepse nuk dua ta mundoj me veten..gjithsesi te jam shume mirenjohese,Zoti te bekofte..

 2. Megi thotë:

  E dashur mesa lexova ti do ti japesh nje emer kesaj qe te ka ndodhur.Nese nje djale e ke takuar vec njehere une do ta quaja thjesht nje prezantim midis jush.Nuk ke bere asgje te gabuar gjera te tilla I ndodhin te gjithe moshatareve te tu.Nese nje njeri e ke takuar thjesht 2 a 3 here nuk mund te quhet lidhje thjesht 2 njerez jane duke njohur njeri tj.Nuk ka asgje per tu shqetesuar,eshte dicka normale qe shumica adoleshenteve e perjetojne.😊

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.