Këshilla/Blog

adela 07.09.2020

prsh jam adela 18 doja te beja nje pyetje kam dhimbje ne fund te barkut ana e majte edhe me kalon gjysmen e vagines kam ber ego edhe doli mir por vetem kisha nje kist overian jo shqetesues tha dok. me dha vetem je ilac qetesues por nuk e kam marr kam frik
jj lutem a mund te me sjelli pasoja te rrezikshme kjo lloj dhimbje ju lutem me ndimoni ne nje prgj😊☺😰😧😣😣

  1. adela thotë:

    ju lutem me jepni nje prgj pak te shpejte ndonjer e kam edhe ndonje djimbje si mpirje un kam shum frik per keto gjera mos kem ndonje kancer te organeve gjinitale jj lutem esht e mundur kjo gje ne moshen 18 vjecare

  2. Dr. Elinda Gjata thotë:

    E kuptoj friken tende, Adela, por nuk di te te them shume gjera per ta spjeguar. Ne moshen tende, 3-4 here ne vit mund te kesh kiste funksionale jo problematike. Kweshtu qe nuk mendoj se duhet te shqetesohesh, aq me shume qe ke bere kontroll dhe mjeku ka thene qe nuk nuk ke probleme. 99% kisti do plase vete dhe qe ciklin tjeter nuk do jete me. Gjithjsesi, nese ke merak apo dhimbja vazhdon, bej nje kontroll gjate ose pas menstruacioneve te radhes.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.