Këshilla/Blog

Eni 18.10.2020

Thjesht nuk e di si filloi e gjith kjo gjendje.
Ne fillim fare un thjesht mora 1 vajz vecmas per ti then se dua te flas me te.
Pikerisht se doja te sqarohesha se ajo hapte thashetheme ne shoqerin e vet per mua dhe sme kishte qef.ajo kur folem vecmas me tha qe skishte asgje me mua po nderkoh shoqes vet i kishte shpifur qe un e kisha mar vecmas sepse i kerkoja shoqeri…kur un e mora per ate qellim qe te thash ty.Nejse kto sa u dha mundesia ne gr e whatssup te klases u kapen diku ca shkruajta un 1 muhabet e po me suleshin 5,6 veta po shanin.kryetraja dhe admiruesja e gr 23 vjece eshte shtatzen me femijn e 2te dhe ajo me bente nr si tjerat ne wacap jo kush te pyeti ty po ik zhduku se je kalama etj etj.Kesaj dhe nja 3 tjerave u kam shkruar n rrjete sociale pikerisht se sillen n kte lloj forme.Ato i perdpren kto kunder meje e po me kercenonin jo te denoncojm na ke kercenuar te gjtha ato qe kisha probl nxiten tjeret kunder meje per 1 lug uj.
Po ajo u kap te nje fjal nuk ua tha gjitha faktet e historin njerezve po bente skena para gjithve. Me shohnin te tjr me cudi sepse kto benin si te mira e me fajsonin oara gjithve kurse.njerezit e klases me jepnin mend se kjo e 2,3 tjera ua kishin mbledh trut tjerve dhe asnjeri spo me degjonte e kuptonte e se dinte gjith historin. Me thoshin njrz lloj lloj llafesh per ate ca sme ofenduan sot.Madje e njerez qe skam pas as kurrfar lidhje 2 vjet thjesht vinin aty e ofendonin.Benin lojra.
Vuajta mbi supe gjith ato llafe e fyerje.Ca sme than smbush sje ne vete injorante e trash e manget madje e njerez qe vet jan keq per vete ne ate an..U mblodhen turm e kuvendonin kunder meje.Ishte tmerr nuk doja veten.

Nuk e di si e mora ate provim ne ate gjendje po hajt e mora te pakten mora vleresim nga pedagoget nuk e di a ishte per mir apo per shkak te gjendjes se krijuar.
Nuk doja veten.Kur erdha ne shpi mu erresua bota.Nuk duroja asnje.Mu kujtuan mbi vete e tmerret e gjimnazit me kte qe ndodhi.
Po dua te le shkollen.
Nuk mundem me.
Nuk kam besim.
Nuk e di a do behem me njeri.