Këshilla/Blog

A.A 13.06.2022

Përshëndetje!
Uroj te jeni mirë.
Mos te them qe ky vit per mua ka qene i tmerrshëm.Jam trajtuar me ilace kunder ankthit,kam bere 2 seanca me psikolog,me kaloi dhimbja e kokes dhimbje e tmerrshme.Pastaj me kapi nje dhimbje mes shpatullave, bera grafi, iher me tha je me reumatizem, bera serish grafi ,dhe me tha ke ngushtim te zones se arterieve.Bera dhe seanca me nje fizioterapeut po prapë asgjë!!! Ju lutem kam nje frikë te paparë” dhe s’mendoj te jete ankth.Nuk po me hiqet dhimbja nga shpatulla e majtë,dhe me raste me kap dhe e djathta, e ndjej dhimbjen ne forme shpimi gjilperash.S’kam vullnet per asgjë.U lodha nga kjo gjendjee.Dyshoj se kam një semundje te rënde dhe mjeket se kanë gjetur per aq kotrolle sa kam bere ( analizat e gjakut dhe zemra ne rregull). Tani kam dhe frike të shkoj te mjeku, i druhem shumë se mos kam ndonjë gjë serioze dhe syte me rrine mjegull,kam dhe sezonim e provimeve para dhe mezi po i perballoj të gjitha.
Çfare analizash tjera duhet të bëj?
Çfarë më këshilloni?
Kushdo qe ka nje eksperience te tillë të ngjashme le të shkruajë qe të kuptojme/ndihmojmë njëri-tjetrin.
Ju ruajt zoti!
Faleminderit😢

 1. Nuk Je Vetem says:

  Pershendetje A.A. dhe faliminderit qe na ke shkruar,

  Na vjen shume keq per situate qe paste kaluar dhe te pergezojme per kerkimin e ndihmes dhe percjelljen e problematikave me te cilat po perballesh.

  Do te sygjeronim te degjosh videon ne linkun me poshte, i cili mund te te ndihmoj te sqarosh gjitha simptomatikat qe i ke.
  https://www.youtube.com/watch?v=acySYdLw9Fk

  Ne shkruaj prap. Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevetem

 2. Lisi says:

  Un vuja qe 3 muja prej dhimtve shatlluave pi medikaten spo dikoj i kam ba gjith analizat mir ego zemres mushkrive mir dhimt kam perdit vetem diten naten qetson ze di qa esht zoti ishalla na nimon .

 3. A.A says:

  Lisi, dhe une aq kam gati 3 muaj, dhimbje ne tehun e shpatulles se majtë dhe kur e shtrengoj shpatullen atehere e ndjej dhimbjen me shume,dhe une naten flej,po gjate dites kam dhimbje te tmerrshme s’lashe gje pa bëre.Ndoshta eshte ndonje ftohe mskulare,apo problem muskular por prape se di ,dhe pse kam lexuar qe dhimbjet muskulare zgjasin per gati 1 vit,ndaj duhet me u bo te forte me duru.Te Shkuara!😊

 4. A.A says:

  Cfare medikamentesh perdor? Une kam perdorur dy – 3 lloje po asnë punë s’me kanë berë.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.