Këshilla/Blog

Alina 12.05.2020

Prsh Doktor jam nje vajz ne moshen 21 vjeqare deshta te ndaj diqka me ju dhe te marr nje pergjigjje nga ju kur kam qene ne moshe te hershme pothuajse ne moshen 10 vjeqare kam kryer marrdhenie seksuale dmth para fillimit te ciklit menstrual por tani jam duke u martuar dhe problemi qe po me shqetson shum eshte se a thua jam e virgjer madje nga pytje te shumta qe kam ne koke po perjetoj nje stres, nervoz, depresion spo mundem me askend te rri po urrej veten time se si kam mundur ta bej kete gje jam duke u frikuar shume ju lutem me ktheni nje pergjigjje.

  1. Jenny thotë:

    Nese ke vendosur te martohesh me dike, besoj se keni marredhenie shume te mire me njeri tjetrin dhe duhet te kete besim midis jush.Mund te ja shpjegosh bashkeshortiti situaten ,kur ndodhi ajo gje ishe thjesht nje femije 10 vjecar ,nuk kishe aftesi ta mendoje aq gjate ,sepse ndoshta te dukej nje loje ai veprim.Perpiqu te ja shpjegosh dhe bashkeshortit ,ndoshta ai do te mirekuptoj ,nje dite bashkeshorti do ta verej ate gje prej se ciles frikesohesh ,gjithsesi do perballesh nje dite me te per kete ceshtje.Theksoj se mesa kam une info ka dhe vajza qe se kane fare himenin, ose mund ta kene humbur edhe pa kryer fare marredhenie .

  2. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Nuk di nese e kuptova mire: keni kryer mardhenie seksuale dhe me pyesni a jeni e virgjer? Para se te vinte cikli apo pasi ka ardhur cikli, nuk ndikon te virgjeria. Himeni (cipa e famshme e virgjerise) eshte dicka anatomike, e cila ne 99% te rasteve demtohet gjete mardhenieve seksuale te plota e sidomos te perseritura, pavaresisht nese je 10,20,30 a me shume vjeçe). Mendoj se iu pergjigja pyetjes tuaj persa i perket vertetesise anatomike. Tani, qe ky fakt te behet shkak per depresion e urrejtje ndaj vetes, qe ti thua, kjo eshte problematike. Ti ke qene femije, dhe asnje nuk mund dhe duhet te te gjykoje ty, as ti e para. Martesa dhe bashkejetesa ka shuume e shume faktore mbi te cilat bazohet dhe nje membrane nuk percakton jeten, karakterin apo lumturine tende. Te uroj mbaresi.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.