Këshilla/Blog

Ina 12.05.2022

Problemi im im eshte para nje jave pata nje mendim per nje per ish te dashurin mendime noramle qe vin ne koke dhe pamedoja dhe kthem shof burrin mu duk sikur e pash me sy tjeter me njdienje tjeter dhe filloi truri duke punuar dhe gjith naten mendoja si mendova ate ndijen per burrin tim si munde te mendoj per dike tjeter po( per ate tjetrin nuk me intereson fare as nuk dua te di ku eshte cfar ben se nuk me intereson ) po me vriste mendimi qe ndieva per burin mu duk sikur e dua me pake dhe nga ajo dite vetem qaj dhe ndihem si ne faj dhe pse e dua shum burrin tim prap ndihem ne faje po dhe nje gje ate dit mora vesh qe jam dhe me korona dhe tani ai mendim po me torturon nuk dua te humbas burrin tim nuk dua te ndahem nuk dua te shkataroj martesen e dua po nuk e di pse kam kete boshllik ne stomak kur mendoi sikur e dua me pak Nuk mundem ta shof jeten time pa te ne kem 1 e gjyse te martuar nuk dua te ndahem nuk dua e duaaa shum burrin tim

  1. do ja dalesh says:

    mua me duekt si nje mendim obsesiv pasi vuaj vete nga ajo gje ne lidhje me vajze qe e dua shum po problemi esht se ne vrasim mednjen shum per psen pse me erdhi edhe sa me shum ta mendosh me keq esht lere pse se ka gjer njeri ta gjejm ne mos ji kaq e ashper me veten na ndoth te gjitheve dhe un vrisja mendjen pse e pse dhe me keq behesha jan mendime obsesive q ne si kemi ne dor hyn me forc ndaj qetesoje veten nese te vin prap nje mendim qoft i njejti qofte tjeter thuaj vetes 54321 ca jam duke menduar stop un sjam ajo qe mendja po mundohet te me genjej vetem mos u mundo ti largosh pranoj ato ashtu si vin dhe do ikin vete per deri sa ne nuk ndihemi mir me ato mendimi kjo tregon se sjemi te till si njerez jan vec mendime obsesive qe shkaktojn ankth

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.