Këshilla/Blog

lina 06.07.2020

prsh doja nje ndihme nga ana nje eksperti te kesaj fushe nese esht e mundur. kam pasur crregullime periodash dhe gjenekologu me keshilloj duphaston per 10 dit nga 1 ne dit. me tableten e par qe piva me erdhen ato dhe me zgjaten 5 dit si zakonisht por ne sasi shum te vogel sasia e barabart me ate te diteve te fundit qe jan gati per te ikur. kam 10 dit dicka e till qe periodat me kan ikur dhe kam mbaruar mjekimin mirpo mbrem pata gjakderdhje roz ne dark kurse sot mduket sikur mkan ardhur ato kam dhe dhimbje posht barkut si normalisht dhe gjakderdhje me sasi me te vogel se zakonisht. mbas duphaston fillova kokrrat folavit 40 qe ndihmojn per nje shtatzani sepse kam 7 muaj provoj te ngel shtatzan kto mi tokomandoj gjenekologu ti filloja direkt mbas duphaston. nuk kuptoj ardhjen e perjodave tani ne kohen e ovulacionit ka ndonjegje per tu shqestu dhe a duhet te bej ndonje kontroll ne brendsin e mitres sepse gjat gjith kohes jam e fryr ne fundin e barkut dhe kam shqetsime te vogla si thika posht barkut lodhje dhimbje koke naj her dhe te perzjera. ju lutem pres nje prgj. flm.

  1. I paemër thotë:

    jam e njejta qe kam derguar kte pyetje thjesht doja te shtoja qe ato gjat ovulucionit me zgjaten vetem 2 dit dhe nuk kishin fluks te madh perkundrazi ishin me fluks shum te vogel tani me kan filluar dhe dhimbje ne gjoks si te thera por jo shum shpesh dhe me dhemb gjoksi kur e prek gjithashtu jam e lodhur gjithkohes edhe nese vetem rri nuk bej asgje dhe me flihet shum ne disa raste orar pa orar, dhe jam shum e fryr ne bark dhe me rri fundi i barkur gur i fort.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.