Këshilla/Blog

anxhela13 03.05.2020

prsh jam nj vajz 22 vjece gjithmon kam patur cregullim te ciklit ne mosh me te vogel me jan vonuar nga 2 jav ndersa tani me vonohen 2 ose 3 muaj theksoj qe kam patur dhe nje abort para 1 viti … kam ber vizit transvaginal ne privat dhe doktoresha me dha diska kokrra progesteron 200 ml 10 kokra pr 10 dit mbas 10 ditesh m errdhen me zgjaten 6 dit periodat i prisja te me vinin prap ne daten 27 prill nuk me erdhen cfar duhet te kem sipas jush … nuk mund te vizitohem per shkak te karantinimit … por me kan ngelur dhe 8 kokra progesteron a mund ti pi ato ka dem ?

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Keni serish te njejtin problem si perhere, cikel te cregullt. Nuk mendoj te perdorni mjekim tani. Vetem nese nuk vijne periodat per 2 muaj e gjysem. Gjithmone, pasi te jete perjashtuar shtatzania. Te pakten nje here ne 3 muaj duhen te vijne periodat per te ruajtur madhesine dhe funksionin riprodhues te mitres. Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.