Këshilla/Blog

Analia 13.09.2020

Pershendetje.Une jam nje vajz 19 vjec dhe kam nje infeksion urinar per me shume se 4 muaj.Kam perdorur ilace nga me te ndryshmet,gjilpera madje kam bere nga dy cop ne dit,lengje bimore por asnjera prej tyre nuk me jep efekt.Une prap se prap kam djegie urinare dhe kruajte.Para ca kohes kam nxjerre jasht edhe nje gur veshkash.A mund te me thoni cfare duhet te bej pasi une kam marre gjithe ato ilace dhe mjekime dhe nuk me bejn mire?Madje une perkeqsohem edhe me shume.

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje.
    Me vjen keq qe ndjeheni keshtu. Ju duhet nje keshillim dhe kontroll tek nje nefrolog i kujdesshem. Perveç mjekimit te momentit, ka skema mjekimi me doza mbajtese qe zgjasin 3-6 muaj. Do kaloje se s’ben, thjesht gjej mjekun e duhur.
    Te shkuara,
    Elinda

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.