Këshilla/Blog

Nela 23.09.2020

Pershendetje une tashme nje vit kam mardhenie te pambrojtura,mirepo gjate kesaj periudhe kam pasur infeksione urinare te shpeshta,kam bere analiza kam marr antibiotike ka kaluar por prap eshte perseritur dhe prap e njejta histori infeksion kontrolle barna prap infeksion ne muajin korrik mbeta shtatezane pas perdorimit te polygynax ne qershor.
Ne muajin gusht abortova qe e gjitha mendoj se erdhi nga perdorimi i antibiotikut,megjithkete mjeku me tha se pas nje cikli mund te tentoj prap per shtatezani.
Une pas abortit edhe pse isha shume heret ne shtatezani u lendova dhe gjate periudhes nje mujore kisha mardhenie te mbrojtura dhe nuk pata problem me infeksion kurse tani ne dy heret e fundit qe pata mardhenie te pambrojtura po ndjej prap nje lloj parehatie ne vagine nje lloj djegie e lehte a duhet tanime te beje burri analiza perkatese,a mund te jete faji tij qe me perseriten infeksionet.
Ju faleminderit shume.

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Me vjen keq qe ju ka ndodhur keshtu dhe me te drejte, ndjeheni keq. Por nuk eshte çeshtje faji. Sigurisht qe duhet te dy te beni analiza, jo vetem ti. Infeksioni duhet mjekuar mire, me mjekim akut dhe me doze mbajtese, sipas skemave sipas protokollit, me pas duhet te tentoni serish.
    Gjithe te mirat

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.