Këshilla/Blog

A.A98 23.11.2020

Pershendetje DR
Jam nje vajze 22 vjecare
Dua tju shpreh shqetesimin tim…
Kam ber Analizen e Strishos Vaginale
Dhe rezultati eshte si ne vijim:
Qeliza Epiteliale: Shume
Leukocite: 15/20 Fushe
Trichomonas: Negative
Candida: Negative
Baktere te tjera: Disa
Lactobacillus Spp: Nuk ka
Testi Whiff: Negativ
Kam ber ekzaminimin dhe te Kultures se Sekrecioneve Vaginale ku rezultoje:
Flore Bacteriale Normale
Kam sekrecione Vaginale me ngjyre te verdhe
Jam Seksulaisht Aktive qe prej 1 viti.
Kam pesur dy here shqetesime te tipit dhimbje kockash dhe koke temperature 38,5 grade C dhe nje rrjedhje e lehte gjaku nga posht por nuk jam shume e sigurt nga Pubisi apo Anusi per nje dite. Hera e pare me ndodhi me 25 Korik 2020 e dyta ne Dt.20.Nentor 2020.
Ju lutem me tregoni nje rrug qe une duhet te ndjek do ju isha shume mirenjohese.
Ju lutem kam nevoje per ndihmen tuaj.
Gjithe te mirat.

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Ne analizen e sekrecioneve nuk ka rezultuar asnje infeksion, vetem mungese e bakterieve normale (laktobacilleve). Pra, mund te keni nje prishje te flores vaginale normale dhe nje rregullator i saj mund te merret pa frike ne farmaci, nje gel vaginal me laktobacile. Nuk eshte gje shqetesuese. Sa per gjakosjen, por te ishte nga vagina, do kishte lene njolle edhe ne te brendshmet, prandaj mendoj se mund te kete qene rrjedhje anale, ndonje fissure anale qe prape nuk eshte asgje madhore. Mund te konsultoni mjekun nese perseritet. Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.