Këshilla/Blog

Sad 08.01.2020

Pershendetje jam 13 vjec????
Edhe pse asnjehere sme ka shkuar ndermend te lidhem shoqeria,disa vajza qe kisha ne klase donin te keqen time me detyruan qe te lidhem me nje djale,edhe pse sdoja
Tani sigurisht qe u ndava por kercenimet vazhdojne,edhe talljet gjithashtu
Ne njefare menyre me bullojne
Ndihem shum keq
Nuk dua te shkoj ne shkolle
Mund te me japesh disa keshilla????

  1. Eg thotë:

    Shiko je ne nje moshe shum delikate dhe ktu formohet vetbesimi jot.Ki kujdes nga vendimet qe merr sepse jan te pamatura.Kur te kalosh te 20at behesh me e vetedijshme per jeten per njerezit dhe do mendosh qe ishte budallalliku yt qe lejove qe ata te vendosnin per ty.Shmangi njerezit qe te hedhin ne hapa te gabuara,shmangi lidhjet sepse nuk jane domethenese ne moshen tende.Je ende e re dhe e papjekur dhe nsiviteti yt ben qe shoqeria te ket rol ne vendimet e tua.Te lutem leri ata njerez lere lidhjen,kerkoh ndihm te nje i rritur i besuar,dhe nese sharjet apo talljet jan kaq te forta duhet te ikesh ne nje shkoll tjeter sepse gjerat do perkeqesohen dhe ti do kesh nje gjurm ne te kaluaren qe nuk e fshin dot.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.