Këshilla/Blog

tiku 25.05.2020

pershendetje vuaj nga lythat gjenital do doja te dija ze si transmetohen?? a transmetohen me puthje?? ne qoftesje bej seks oral me vajzen a ka mundesi ti ngjiten dhe asajt??ju flm

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. nese lythat jane ne zonen gjenitale, egziston mundesia e transmetimit permes mardhenies dseksuale. Nese nuk keni ne qiellze apo faring (ne hapesiren e gojes), jo, nuk mund ti transmetosh me puthjen, keshtuqe e keni lejen nga ana mjekesore 😊. Nese ajo ben seks oral me ju, mund ta marre infeksionin. Keshtu qe eshte me mire te trajtoheni, te zhduken lythat, pastaj te jeni te sigurt qe te mos demtoni njeri tjetrin.

    1. lali thotë:

      ju flm per pergjigjen por kisha dhe nje pyetje tjeter a ka ndonje kure qe te zhduken nje here e pergjithmon lythat po ndonje analiz egziston qe te tregoj qe vazhdon akoma infeksioni tjet ne gjak pasi kam perdorur ilace popullore tip pluhur dhe ai qe ma beri tha qe do ta zhduki infeksionin gjithashtu perdora dhe nje krem qe mdha ai por nuk pata rezultat dhe nuk i vazhdove me vfar me keshilloni?

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.