Këshilla/Blog

Mara 12.10.2020

Pershendetje, jam nje vajze 21 vjeç, para 7 ditesh kam kryer mardhenie seksuale te pambrojtura me te dashurin tim dhe nga nje pasiguri e tij per shpetimin e ndonje pike sperme vendosa te marr nje pilule ne famraci per te ndaluar nje shtatezani te mundshme. Pilula quhet *NORLEVO* dhe e mora po ate dite qe kryem mardhenien. Nje dit para se te kryeja mardhenie me iku cikli mbarova. Tani shqetesimi im esht ky sot pas 7 ditesh qe me iku cikli kam rrjedhje gjaku dhe kam frik mos jam shtatzane pasi me perkon dhe me diten e ovulimit. A ka shanse qe te jem shtatezane pasi un kam pir dhe nje pilule kontraceptive per parandalim apo kjo gjakderdhje vjen si pasoje e nje efekti aneson nga ky medikament. Kam nevoje per nje keshillim nga ju. Faleminderit nese me jepni nje pergjigje.

  1. Ana thotë:

    Nuk ka shancccc . Une sa her e merja ate pilulen e urgjences 2 jav pas pilules me vinin prap ato. Une e kisha ndryshe ti e ke ndryshe varet nga trupi.por ska shancccccc

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.