Këshilla/Blog

Ledio 13.09.2020

Pershendetje.Kam nje problem sepse jam 25 vjec dhe akoma nuk kam nje mjeker si gjithe moshataret e mi.Kam shum pak te pjesa e mustaqeve dhe kaq.Nuk e di pse ndodh kjo gje.E kam problem kete pjese.Cfare duhet te bej per te pasur nje mjeker si gjithe djemte.Ndersa se mundje kam vetem alergji nga polenet,dermatit seborroik dhe tiroidit autoimun hashimoto.Nuk e di nese dermatiti apo tiroidja kane ndikuar te kjo gje.Sepse per dermatit nuk kam pire kurre ilace po kam perdor per gati 6-7 vjet vetem krem locapred ne fytyre dhe shampo per floket.Kurse per titoiden hashimoto qe jam diagnostikuar ne shkurt te ketij viti perdor letrox 50 cdo dite se kam mungese jodi.Doktoresha me ka thene qe duhet ta perdor perhere letrox. 1. Doja te dija qe mungesa e mjekres eshte per shkak te dermatitit,te tiroides apo dicka tjeter. 2.Cfare analizash te tjera duhet te bej. 3.Kujt duhet ti drejtohem per kete gje nje dermatologu apo endokrinologu apo nje mjeku tjeter. Pres pergjigjen tuaj.E di qe do thoni se mungesa e mjekres nuk eshte ndonje problem i madh por une e kam shume problem se ngjaj me i vogel se cjam dhe do me pelqente nje ndryshim ne pamjen time.

  1. Nuk je vetem thotë:

    Pershendetje dhe te falenderojme qe na ke shkruar. Duhet te jesh vertete i shqetesuar pasi kjo gje ndikon ne vetevleresimin tend dhe menyren sesi e sheh veten Te sugjerojme qe te besh nje konsulte te mjeku Endokrinolog i cili mund te te japi sugjerimet e duhura ne baze te rastit tend.

    Gjithe te mirat,
    Stafi i Nuk je vetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.