Këshilla/Blog

Nishanet 16.10.2019

Pershendetje jam 21 vjece dhe me kan dal shum nishane te rinj dhe kam dhe shum pika te tjera ne trup qe jan te kuqe ka dicka per tu shqetsuar?

  1. Dr. Monika Fida - Dermatologe thotë:

    Pershendetje,
    Eshte shume e rendesishme qe tju shoh dhe te realizoj nje ekzaminim qe quhet dermatoskopi per te diagnostikuar sakte nishanet e tua dhe rrezikun per te qene nishane problematike ose jo. Se dyti te rekomandoj qe gjithnje te aplikosh krem me faktor te larte mbrojtes ndaj diellit edhe gjate jetes se perditshme ( spf 30-spf50+). Planifiko nje vizite ose prane QSUT qendra e konsultave ose prane nje klinike private.

    Gjithë të mirat!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.