Këshilla/Blog

Norvelo 21.09.2020

Pershendetje,
Jam 19 vjec dhe me date 27 gusht kreva mardhenie per here te dyte (dita e dyte pas mbarimit te ciklit dhe perseri u gjakosa ngaqe ishte hera e dyte e mardhenieve). Masat mbrojtese u cane dhe pas 2 oresh (max 3 ore) mora pilulen e emergjences norlevo. Kete muaj cikli me ka vonuar 3 dite she jam teper e stresuar. Per me teper 6 dite pas pilules pata gjakderdhje per 4 dite (pothuajse me fluksin e ciklit). Jam teper teper ne ankth dhe e stresuar. A mund te me jepni nje pergjigje ju lutem???

 1. Klea thotë:

  Pershendetje e dashur! E njejta gje me ka ndodhur edhe mua. Piva Norlevo dhe pas 6 ditesh pata gjakderdhje per 3 dite. Qe ather kam kaluar 3 perioda te rregullta cdo muaj por akoma jam ne ankth per nje shtatzani cryptic (e padiagnostifikuar). Me lajmero per cdo lajm qe mund te kesh

 2. ... thotë:

  Po pas pirjes se Norlevo a te vonoi cikli?

 3. Klea thotë:

  Pasi piva Norlevo pata gjakderdhje pas 6 ditesh e cila zgjati 3 dite. Nuk e di nese ishte cikli apo efekti i Norlevos. Cikli me erdhi pas 29 ditesh nga gjakderdhja e nje muaji me par dhe ciklet e tjera kan qen cdo 30 dite te rregullta.

 4. Dr. Elinda Gjata thotë:

  Pershendetje,
  Mendoj se marrja e norlevos dhe hemoragjia qe keni patur eshte shkaku i voneses. Eshte e veshtire te interpretohet, por besoj se nga kjo eshte.

  Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.