Këshilla/Blog

Lara 11.01.2021

Pershendetje dua t ua tregoj nje ngjarje qe me ka ndodhur e cila dita dites me shkakton stres dhe nuk di si te kaloj nje dite pa mu kujtuar dhe nuk di se si ta them☹kam masturbuar ne moshen 14 15 vjeqare shum shpesh por vetem duke ferkuar pjesen e sipermebjo duke bere penetrim dhe pasi shkova ne banjo per te urinuar pash nje ose dy pika gjaku qe po rrjedhnin nga vagina dhe kjo gje me shqeteson shume duke menduar se kam humbur virgjerine😭kam kohe qe nuk masturboj sepse e kam kuptuar edhe qe eshte e ndaluar me fe por ndihem shume e penduar per veprimet qe kam bere😭ju lutem me tregoni se a kam humbur virgjerine ne baze te kesaj

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje,
    Nuk mendoj se e keni humbur virgjerine, te pakten keshtu sic e tregoni ju. Masturbimi nuk eshte krim, keshtu qe nuk keni pse e gjykoni veten keshtu, apo te denoni veten apo te vuani. Eshte njerezore, ne nuk jemi shenjter. Dhe e fundit fare, po nese e keni çare himenin pa dashje, duke masturbuar, çfare pastaj? Ca ndryshon kjo te vleresimi i jetes tuaj, te vlerat e tua shpirterore dhe njerezore, te ajo qe ju perfaqesoni, jeni apo ndjeheni? Ju ben kjo me te keqe, me te pavlere? Nuk mendoj se kjo gje qe ju merrka ju energji çdo dite eshte kaq e rendesishme dhe esenciale. Ju jeni shume me teper se himeni juaj, shuuuume me teper.
    Ju pershendes,
    Elinda

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.