Këshilla/Blog

Anonim 05.09.2022

Pershendetje Shpresoj te jeni mir!Jam 17 vjece .Problemi im esht ky:Periodat per muajin gusht i kisha n dt 17 zgjasin tre dit der n daten 20 .Sot data 31 me erdhen serish periodat .A ka ndonje problem?A mund t jet faktor stresii dmth lodhja nga ana psikologjike le t themi edhe fizike gjithashtu ose dhe shtimi ne pesh per nj koh t shkurter ?mendimi im kyShqetesime nuk kam . Me ka mdodhur dhe m par kjo gje dntm kan filluar n daten psh 29 Shpresoj te me ktheni nj pergjigje sa me shpejt !Ju faleminderit

 1. Anonymous says:

  Pershendetje!
  Une kam te njejtin problem. Kam perioda te shpeshta brenda nje muaji. Nga eko transvaginale rezultoi qe kisha sindromen e vezoreve policistike. Te sugjeroj te besh analizat e hormoneve 😊

 2. Dr. Elinda Gjata says:

  Pershendetje,
  Po, eshte nje cregullim cikli qe mund te ndodhe nga te gjithe ato faktore qe ju permendet, sidomos ne moshen tuaj. Nese perseritet edhe ne muajt ne vazhdim, atehere duhet te shqetesoheni.
  Gjithe te mirat!
  Elinda

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.