Këshilla/Blog

Lavdrim 03.07.2020

Pershendetje! Kam problem me frymarjen ter kohen kam shku ne mjek i kam ba tgjitha analizat tgjitha gjonat mkan thon ske asni gjo tgjitha mir jan mirpo thuajse nonstop kam problem me frymarjen me pengon ne perditshmeri ndersa kur pi duhan me miret fryma me shum a mund te me ndihmoni?

 1. Doni thotë:

  Persh , keshtu jam edhe une gjate gjithbkohes marrje fryme marrje mendsh dhe rrahje te shpeshta zemre, shikim I turbullt I ke ti kto simptoma? Une jam 25 vjec I kam bere gjith kontrollet, po te fyt kollitesh sikur te ka ngelur dicka ne fyt ?

 2. Luna thotë:

  Pershendetje… dhe un jam keshtu marje mendsh shikim i trubullt koka me eshte tollovit si me duket di e huja kam mendime lloj lloj per veten vetëm keq…Skam fuqi per asgje… Koka mr dhemb nga mbrapa masanej me trulav si lekundem sun koncentrohem… dhe ne fyt me duket sikur diqka kam?

 3. Luna thotë:

  Aju ndodh dhe juve te ju duket sikur zemra judhemt krahu i majt nganjeher me ndodh qe sikur bribjt me dhembin tmerr…. 😥

 4. MSc. Enkel Bulica thotë:

  Pershendetje Lavdrim. A te shfaqet problemi me frymemarrjen ne momente te caktuara apo eshte nje gjendje e vazhdueshme. A mendon se gjate kohes kur ke shqetesim me frymemarrjen, ndjen dhe shqetesime te tjera qe kane te bejne me ate cfare ndjen ne ato momente apo ate cfare mendon se do te ndodhe kur ty fillon te te rriten rrahjet e zemres?

  Je i mirepritur te me shkruash serish
  Enkeli

 5. I paemër thotë:

  Edhe une jam qe 4 muj me fytin kam qenen te mjeku sme kalon hiq non stop dhimbje analiza mir

 6. Tringa thotë:

  Pershendetje, Dhe un po kaloj nje gjendjee tmerruese sdii qka t them…. mendja vetem nga e keqja me shkon kam marramendjee shum, trubullt ne sy ndjehem shum e pa forc skam forc mendime t kqija skam fuqi tbej asgje se vetem t keqrn e mendoj vullnet per jet thjesht skam.. Dhe koka me behet trubullt e rend me duket si e huja nganjeher, jam shum keqq nganjeher trupi me dhemb cdo dhimbje mshkon diqka mua mendja tek e keqja me shkonn, Sun e kontrolloj veten nganjeher mundohem te mendoj mir e pozitivitet por prap ska shancc sdiii smundem a e ka kalu ndokush?

 7. Tringa thotë:

  Pershendetje, A eshte kjo gjendje vetem per koken ton a po ndodhin kto sende qka i mendon nneriu verte dhe un jam shum keq… Cdo send qe po e degjoj per dikend po e mendoj menjeher per vete cdo dhimbje qe kam ntrup menjeher e mendoj te keqenn jam shummmm keq marramendje kam trubullt nsy dhe un… Skam vulnet per asgjr a eshte ndokush ket lloj ju lutrm tregoni…A eshte vetem prej ankthin qe te prishet kshtu jeta qe te duket cdo gje e kot terr tmerr cdo gje😥

 8. Tringa thotë:

  Pershendetje, Sdii a t ndodh diqka prej ankthit qe e mendon vetem te keqen per vete a mund te ndodhin kto sende a? App jan vetem mendime nkoken ton…. Dhe un ne gjendje shum te rend kam stres dridhem kur degjoj diqka t keqe e mendoj menjeher per vete sme hiqet nga mendja nje dhimbje me pas ne trup menjeher tek e keqja mshkon mendja, kam marramendje shikimi i syve trubullt skam vullnet per asgje a eshte ndokish kte loqk gjendje? 😭

 9. Besa thotë:

  Pershendetje pse te duket gjithqka qe ndodh qka j mendon te duket kreit reale a mundet me ndodh diqka vetem pse te thot truri…. OZot shumm gjendje e veshtir shum keqq jam nga mendimet marramendje a ju duket dhe juve nganjeher sikur te leviz koka nga mrenda sdin mu orientu askund pa vullnet hiq a mundet me kalu kjo gjendje sepse te duket sikur kurr skalonnn oohhhh Zot😭😭😭😭😭

  1. Dino thotë:

   Persh, kete e kam une kur me merr gjumi ndjej si lekundje ne koke dhe neper trup, po ti marrje fryme pothuaj gjith kohes ndjesi te fikti , rrahje te forta zemre, she ndjesi qe ke dicka ne fyt qe ste le te mbushesh me frym , i ke kto simptoma mi thuaj pak

 10. Besa thotë:

  Dino? Po dje keshtu me ndodhi sikur koka nga mrenda me bënte si miza sikur mu lekundke truri dhe maramendje shum shikimi trubullt dhe un po e kam gati gjith kohes..Ti a ke vullnet qe besh diqka apo hiq un skam vullnet per asgje se frikaaa sme len mendoj me ndodh diqka?

  1. Dino thotë:

   Persh besa, vullnet skam fare , as fuqi , keputje , sa te ngrihem ne kembe me merren mend, po ti ke marrje fryme? Dhe rrahje te shpeshta zemre? Dhe koken si turbullim sikur do te bie te fiket nga momenti ne moment

   1. Toni thotë:

    I kam te gjitha siptomat e njejta, marrje fryme, shikim te turbullt, lemsh ne fyt, kur leviz me vjen se diqka po me perzihet ne stomak, Kur me rikthehet ankthi me duket se do e humbas frymemarrjen por kjo me duket si gje reale jo qe un e mendoj sedi skuptoj ca ka ndodh me mu gati 4 muaj jam kshu🥺

 11. Besa thotë:

  Dino, Kur degjoj diqka te keqe sdi pse e kam shum rend t marr frym mendoj qe mdalet fryma mshtrengon diqka nga mrenda dridhem dhe kokaa, me lekundet dhe nganjeher me duket sikur me lekundet diqka nga mrenda se kuptoj fare me lekundet kokaa menzi orientohem😭 dhe zemra mdridhet😭

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.