Këshilla/Blog

Lule 15.02.2021

Pershendetje
Jam nje vajz e re ne moshe, deri ne kl e 9 kam mesuar kam qene e vemendshme gjithashtu. Kur hyra ne gjimnaz jeta ime ndryshoi shume tani jam ne vitin e fundit dhe dy vite te para me zor kam kaluar.
Kam probleme shum te medha, te cilat shpesh her me bejn te mendoj vdekjen.
Fillimisht dua ta filloj me gjumin une fle vetem 2-3 ore dhe ju betohem ndonjehere nuk fle hiq shtrihem rrotullohem nuk ka shanca te me zere gjumi kur shkoj ne shkolle sikur nje zombi dukem te gjith me shikojn dhe te gjith me flasin ne lidhje me gjendjen time fizike
Ne lidhje me peshen jam ekstremisht e dobet nuk ka asgje qe me shton peshen.
Ja vlen te cek qe nuk kam asnje motiv me deshiren me te madhe dua qe kete vit bile ti rregulloj notat po e pamundur.
Ndihem e thyer e larguar nga te gjith, e pa deshiruar e urryer nuk e di qte them me shum.
Vazhdimisht çaj por me lot asgje smund te zgjidh perseri e njejta unë.
Ju lutem shum me ktheni kete pergjigje ..

  1. Oldison thotë:

    Nuk jam ekspert i kesaj fushe por do te flas si dikush qe keto probleme i kam kaluar! Bej pyetje vetes nga se friksohesh dhe cfar te pengon te jesh e lumtur dhe te besh ate qe do! Pastaj mbasi ti kesh listuar analizoj pak dhe do te shofesh se te gjitha ato nuk jan ashtu sic ti i mendon por e kundra dhe shum ndryshe! Ke shendetin ke te ardhmen para! Ne nje mosh te till askush ste pengon te jesh e lumtur,fillo te besh ate qe do sepse ke gjithcka parpera dhe asgje ste ndalkn! Dhe dicka te fundit perballu me friken tende sepse ajo nuk esht me e fort se ty.

  2. Bler thotë:

    Pershendetje.Te njejtat situata kam kaluar dhe un por di qe esht nje faze kalimtare.Gjith sekreti esht tek ty.Mundohu aktivizoje veten me gjera qe ty te bejn te ndihesh mir ska rendesi cfar aktivitetesh jane.Merr nje shoqe ose shok qe ti mendon se te kupton me mir nga te tjeret dhe beni nje shetitje ku mund te bisedoni .Mundohu te marresh pjes ne sporte.Shumica e personave qe kam biseduar kan kaluar dicka te till.Thjesht qetsoje trrurin dhe jetoje jeten me pozitivitet.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.