Këshilla/Blog

Ester 18.10.2019

Pershendetje dok. Monika Fida!
Jam nje vajze 34 vjece dhe kam perafersisht 5 a 6 vjet qe sa here shkoj ne plazh me shtohen pikat kafe ne te gjithe trupin dhe ne pjesen para kam shume pika kafe nga dielli plazh it te ngjitura me nj tj dhe eshte formuar nje njoll e madhe si ne forme harte e shqiperise.jam mbushur me aq sh pika sa me duket vetja e vecant nga njerezit e tj e vuaj shume edhe psikologjikish sepse kur shkoj ne plazh me shohin te gjithe cuditshem, kam bere vizita dermatologjike me thoni lere skemi ctu bejme nuk hiqen jane sh.
I kam provuar me piling kimik mu hape sh njolla dhe se kam luajtur me ate zone. Ju lutem do tju isha shume mirnjohese Nese do tme ndihmonit per kete problem qe po me shqeteson shume dhe ndihem keq dhe psikologjikisht prej kesaj.
Ju falenderoj pres nje pergjigje prej jush dasht Zoti tme ndihmoni.

 1. Dr. Monika Fida - Dermatologe thotë:

  Pershendetje,
  Keshillohet patjeter te te shoh se pari per te vene nje diagnoze te sakte. Pastaj te diskutohen opsionet e trajtimit. Planifiko nje vizite ne shtet ne QSUT prane Qendres se Konsultave dite te hene ora 12 -2 sipas sistemit te referimit nga mjeku i familjes, ose ne klinike private per t’Ju diagnostikuar e trajtuar.

  Gjithe te mirat!

  1. Ester thotë:

   Pershendetje doktoresha!
   Ju falenderoj per pergjigjen,dua te theksoj se nuk jam banore e qytetit te Tiranes jam nga nje qytet tjeter mundem te kryej kete procedure aty ne Tirane?
   Faleminderit

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.